Güncel

İstismarcıdan öğrenilmiş cümleler: “Beni evine çağırdı”, “Yaşının küçük olduğunu söylemedi”

Bursa’da 12 yaşında bir çocuk cinsel istismara uğradı ve ardından intihara kalkıştı. Çocuk istismarcısı ise kendisini “Yaşının küçük olduğunu bilmiyordum” diye savunmaya çalıştı.

Bursa’da 12 yaşında bir çocuk cinsel istismara uğradı. Cinsel istismar failleri hakkında 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nde “çocuğun nitelikli cinsel istismarı ve kişiyi hürriyetinden mahrum kılma” suçlarından 25 yıla kadar hapis cezası talebiyle dava açıldı.

 

“Yaşı küçükmüş, bilmiyordum!”

Çıktığı ilk mahkemede tutuklanan K.B. daha önceki ifadelerini tekrarladı ve “S., bana 16-17 yaşında olduğunu söyledi. Son buluşmamızda beni evine çağırdı. Yaşının küçük olduğunu bilmiyordum” şeklinde kendisini savunarak cinsel istismarı gerçekleştirmiş olduğu gerçeğinin üzerini kapatmaya çalıştı. Sanık B.A. ise, “Ben üzerime atılan suçlamaları kabul etmiyorum. Kendisiyle 2 ay kadar arkadaşlığım oldu. S. ile her hangi bir ilişkiye girmedim. Beraatımı istiyorum” dedi.

Çocuğun babası İ.T ise “Sanıklardan şikayetçiyim. Kızım bu olayların ardından intihar etmeye kalkıştı. Cezalandırılmalarını istiyorum” dedi. Mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına karar verip, duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu