Güncel

İstanbul 8 Mart’ı için Kadıköy ve Sarıgazi’de çalışma

İstanbul: Yarın saat 12.00’de Kadıköy İskele Meydanı’nda gerçekleşecek 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü mitingi nedeniyle Yeni Demokrat Kadınlar bugün Kadıköy-Bahariye’de ve Sarıgazi Demokrasi Caddesi’nde çalışma yürüttü.

Kadıköy’de yarın gerçekleştirilecek mitingin yasaklanmasına karşı Yeni Demokrat Kadın bugün yaptıkları çeşitli çalışmalarla kadınları yarın gerçekleşecek mitinge çağırdı. “Ablukalara ve yasaklara karşı yılmıyor, zılgıtlarımızla yürüyoruz özgürlüğe” şiarıyla 8 Mart çalışmalarını sürdüren YDK, Kadıköy’de Bahariye Caddesi üzerinde stant kurarak bildiri dağıttı ve yarın saat 12.00’de Kadıköy İskelesi’nde gerçekleşecek eyleme çağrı yaptı.

Kadın cinayetlerine, taciz-tecavüze ve T. Kürdistanı başta olmak üzere ülkenin dört bir yanında infaz edilen politik-örgütlü kadınlara dikkat çekerek, katledilen kadınların sesini 8 Mart alanlarına taşıma çağrısı yaptı. Kadınlar stant çalışmasının ardından Kilise Meydanı’na kadar ajitasyon konuşmaları eşliğinde yürüdü.

Sarıgazi’de de Demokrasi Caddesi girişinde stant kuryan kadınlar bildiri dağıtımı ve ajitasyon konuşmaları eşliğinde 8 Mart’ı alanlarda karşılama çağrısında bulundu.

 


Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu