Güncel

HEPİMİZ ELİF’İZ! DİREN ELİF SENİNLEYİZ!

hepimiz elifKadınların Gezi İsyanındaki yeri ve oraya taşıdığı ruh, en çok da devletin dikkatini çekti kuşkusuz. Bu nedenle de, varlığının başlangıcından bu yana kadınlara yönelik baskı mekanizmalarını yaşama geçirmekte bir beis görmedi.

Bu baskı mekanizmaları, söz konusu kadınlar olduğunda elbette en çok da cinsel taciz ve tecavüz vakalarıyla yaşam buldu/buluyor.

İşte Elif Kaya da, tam da devletin bu politikalarının bir sonucu olarak tutuklanarak götürüldüğü Aliağa-Şakran Kadın Hapishanesi girişinde “ince arama” adı altında çıplak arama dayatmasıyla fiziksel ve sözlü tacize uğramış, direnişi karşısında da fiziksel şiddet görmüştür.

Gezi isyanın intikamını almak isteyen devlet İzmir’de başlattığı “cadı avı” kapsamında gözaltına alınarak tutuklanan Elif Kaya’ya yönelik cinsel taciz hapishane içinde de devam etmiştir.

Avukat görüşüne çıkartılırken yine “ince arama”ya tabi tutulmak istenen Elif, gardiyanların hem sözlü hem de “ince arama” dayatmasıyla fiziksel taciz ve şiddete uğramıştır. Elif’in bu tutum karşısındaki direnişi de hapishane idaresi tarafından bir aylık görüş yasağı ile “cezalandırılmak” istenmiştir.

Elif’i hapishane girişinde zorla çıplak aramaya tabi tutarak yapılan işkence hepimize, biz tüm kadınlara yapılmış bir işkencedir. Bu nedenle de “HEPİMİZ ELİF’İZ!”

Tacize direnen Elif tüm baskılara karşı direnmeye devam ederken, kuşkusuz en büyük gücü başta biz kadın yoldaşları, dostları olmak üzere onun yanında olanlardan alacaktır/almaktadır. Bu yüzden de “ELİF SENİNLEYİZ!”

SESİMİZİ DAHA İYİ DUYURMAK İÇİN 3 EYLÜL SALI GÜNÜ

SAAT 19.30’DA GALATASARAY MEYDANINDA OTURACAK,

ELİF’E VE DİRENEN TÜM KADINLARA SELAM YOLLAYACAĞIZ!

TÜM KADIN DOSTLARIMIZI YARIN SAAT 19.30’DA

 

GALATASARAY MEYDANI’NDA ELİF OLMAYA DAVET EDİYORUZ!

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu