Güncel

Haydi, Kadınlar Konferansa!

21-22 Şubat’ta gerçekleşecek olan Cinsel Şiddete Karşı Kadın Konferansı atölye çalışmalarımıza hız kesmeden devam etmekteyiz. Diğer taraftan da faaliyetimizin sokak ayağına, Kadıköy’de gerçekleştirdiğimiz afiş, broşür ve davetiye dağıtma çalışmalarıyla sokak ayağının startını vermiş olduk!

Konferansımızı gerçekleştirmemize sayılı günler kala atölye çalışmalarımızın hızlandırılması bizler için birinci sırada. Çalışmalarımızı hızlandırmak üzerine aldığımız bu karar doğrultusunda 8 Şubat Pazar günü Alevi örgütlerinin çağrısı ile Kadıköyde düzenlenen “Eğitimde Gericiliğe Karşı Büyük Alevi Mitingi“nde alandaki kadınlara Konferans bildirilerimizi dağıttık. Bildiri dağıtımı sırasında birçok kadınla verimli sohbetler ettik ve kadınları Cinsel Şiddete Karşı Kadın Konferansımızda “örgütlü tek ses” olmaya davet ettik. Miting sonrasında afişleme çalışmamız doğrultusunda, sokaklara, otobüs duraklarına ve cefalara konferans afişlerimizi astık.

Ayrıca barlar sokağında iki bara da konferans afişlerimizi astık. Buralara astığımız afişler, kadınların cinsel şiddet ve tacize en çok da kendilerine yasaklanan saatlerde yine kendilerine yasaklanan sokaklarda eğlenmeye çıktıkları barlarda uğruyor olmaları nedeniyle bizler için daha önemliydi.

İstanbul’dan bir YDK’lı


Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu