Güncel

(Hapishaneden) 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Kutlu Olsun

8 Mart kutlamaları bitmiş olmasına rağmen hapishane koşullarından kaynaklı elimize geç ulaşan mesajları yayınlamaya devam ediyoruz.

Merhaba;

Esaret zincirini kırdığınızdan buyana sokağı özgürleştiren kadınlara bin selam. Mücadelenizin tarihselleştiği gündür 8 Mart. Bu tarih, yolunuzu Claraların yaktığı isyan ateşinin sıcaklığıyla aydınlatıyor. Göğün yarısı olarak söz karar hakkınız için erk-ek egemen sisteme karşı isyan ediyorsunuz. Özgürleşmenin bedelini, köleliğin düzenine karşı esaret zincirini parçalamakla varılacak, bunun için alanlara akılacaktır.

Cinsel şiddet saldırılarına isyanınız; Güldünyalardan-Ayşe Paşalılara, N. Ç’lerden Özgecanlarda vücut bulan Mirabel Kardeşler’den gelen inançtır. Okullardan-fabrikalara, tarlalardan-dağlara, öfkeyle isyanınız akıyor meydanlara… Sloganlar dillerde zaptediyorsunuz, göğün yarısını.

Cins bilinciyle kuşanıp direnerek erk-ek egemen sisteme karşı mücadeleyi dağları fethederek yol alıyorsunuz. Kardelenler gibi açıyorsunuz. Kazanılacak olan bu direniştir.

Cinsel, sınıfsal, toplumsal sömürüye karşı; faşizme, erk-ek egemen sisteme karşı direnen-savaşan 5 bin yıllık esaretin öfkesiyle zincirlerini parçalayanların zaferi olacaktır.

Bu inançla; 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününüzü kutluyor,

Yaşasın kadınların toplumsal cinsiyet-eşitlik mücadelesi!

Kahrolsun erk-ek egemen sistemi-faşizmi!

Sevgilerimle

 

Tekirdağ 2 Nolu F Tipi Hapishaneden Tutsak Partizan”

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu