Güncel

Hanime Aslan davasının 4. duruşması görüldü!

İstanbul:Boşandığı eşi Hızır Zehir’in azmettirmesi sonucu oğlu Dursun Zehir tarafından katledilen Hanime Aslan davasının 4. Duruşması 14 Ekim’de İstanbul Adliyesi 11. Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü.

Hanime Aslan, boşandığı eşi Hızır Zehir’e açtığı tehdit ve hakaret davasına katılmak için koruma polis ile geldiği İstanbul Adliyesi çıkışında duruşma sonrası oğlu tarafından katledildi. Azmettirici baba Hızır Zehir ve annesini öldüren Dursun Zehir’in tutuklu yargılandığı Hanime Aslan davasında tutuklu sanıklar, taraf avukatları hazır bulundu.Kadın Cinayetlerine Karşı Acil Önlem Grubu da duruşmayı takip etti.

Hanime Aslan’ın kardeşi Beyhan Aytürk duruşmada tanık olarak dinlendi. Hanime Aslan’ın daha önce Hızır Zehir tarafından defalarca şiddete, hakarete, tehdide maruz kaldığını, Oğlu Dursun Zehir tarafından telefonla aranarak tehdit edildiğini belirten Beyhan Aytürk, baba Hızır Zehir’in azmettirmesi ile bu cinayetin işlendiğini vurguladı.

Mahkeme Salonunda, sanıkların, Hanime Aslanın ailesini tahrik etmesi sonucu, sanıklar ile Hanime Aslan’ın ailesi arasında gerginlik yaşandı. Yaşanan gerginlik üzerine Hanime Aslan’ın ailesi ve sanıklar duruşma salonundan çıkarılarak yargılamaya devam edildi.

Savcı, tutuklu bulunan azmettirici baba Hızır Zehir’in tahliyesini istedi. Mahkeme heyeti Hızır Zehir’in tahliye talebini reddederek duruşmayı 12 Kasım 2014’e erteledi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Bunu da Kontrol Et
Kapalı
Başa dön tuşu