Güncel

“Hanime Aslan davasının takipçisiyiz!”

H. Merkezi: Katilleri hakkında ifade vermek üzere geldiği adliye çıkışında, 5 yıl önce ayrıldığı eski “koca”sı ve oğlu tarafından öldürülen Hanime Aslan cinayetinin karar duruşması, 13 Mart Cuma günü saat 13.30’da İstanbul Adliyesi 11. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapılacak.
Yeni Demokrat Kadın’ın da içerisinde yer aldığı Kadın Cinayetlerine Karşı Acil Önlem Grubu’nun  kadın dayanışmasını güçlendirmek ve “Erkek adalet, değil gerçek adalet” i sağlamak için en başından beri takipçisi olduğu davanın yarınki duruşmasına grup bir açıklama yaparak çağrı yaptı.

Yanında koruma olduğu halde adliye çıkışında öldürülen Hanime Aslan duruşması için13 Mart Cuma 13.30’da İstanbul Adliyesi 11. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeyiz!” diyen Kadın Cinayetlerine Karşı Acil Önlem Grubu, yıllarca sistematik şiddet gören Hanime Aslan’ı kağıt üzerinde kalan koruma ve uzaklaştırma kararlarının da, sonrasında atanan korumaların da koruyamadığını belirtti.

Adliye binasında korumasıyla birlikte öldürülmesi bize kadın cinayetlerini önlemede devletin ne kadar etkisiz olduğunu bir kere daha gösteriyor” açıklamasında bulunan grup, savcının dava ile mütalaasını açıkladığını ve azmettirici eski “koca” Hızır Zehir’in ise beraatini istediğini ifade etti.

Yıllarca Hanime Aslan’a şiddet uygulayan, ölümle tehdit eden Hızır Zehir, tetiği çeken oğlu Dursun Zehir kadar cinayetin ortağıdır! Bu kez erkek adaletin değil, gerçek adaletin işlemesini istiyoruz. Hızır Zehir azmettirici olarak ceza almalıdır! Aksi halde, öldürülmeden önce iki ayrı mahkemede, “Başıma bir iş gelirse çocuklarımı bana karşı kışkırtan babalarından bilin,” diyen Hanime  için adalet gerçekleşmeyecek!” diyen grup,  Hanime Aslan davasında karar duruşmasına tüm kadınlara çağrıda bulundu.

 

Tarih: 13 Mart 2015 Cuma
Saat : 13.30
Yer : İstanbul Adliyesi, 11. Ağır Ceza Mahkemesi (Çağlayan)

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu