Güncel

Gülay Armağan için 2. kez adliyedeyiz

Gülay Armağan Türkiye’nin kadın cinayetleriyle ilgili utanç tablosunun bir parçası. Kocası tarafından öldürülmesinin ardından ilk mahkemesi 29 Mart’taydı ve katil Metin Armağan Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne aldığı sevk sayesinde mahkemede bulunmamıştı. Kadın cinayetleri davalarını takip etmenin öneminin farkında olan kadınlar ilk mahkemenin ardından ikinci mahkemede de özellikle de katilin haksız tahrik indiriminden faydalanmaması için Üsküdar Adliyesi’nde olacaklar.

Gülay Armağan 3 Aralık 2011’de boşanmak üzere olduğu kocası Metin Armağan tarafından kafasına balta ile vurularak öldürüldü. Cinayetten iki yıl önce Metin’in kardeşi Daimi’nin onunla zorla ilişkiye girmesiyle başlayan bir sürecin ardından Gülay adeta planlı bir biçimde katledilmişti. Yargıdaysa erkek dayanışması çıkıyor karşımıza. Bu Öte yandan Metin’in kardeşi tecavüzcü Daimi’nin de tutuklanması, diğer aile fertlerinin de planlı bir biçimde Gülay’ı öldürtmekten yargılanması gerekirken; şimdi bizler haksız tahrik indirimini engellemeye çabalıyoruz.

Erkek vuruyor, yargı ise haksız tahrik var diyor. Haksız tahrik indirimin bir katili daha korumasını engellemek için tüm duyarlı kamuoyunu 21 Haziran’da Üsküdar 1. Ağır Ceza mahkemesine bekliyoruz.

 

Tarih: 21 Haziran Perşembe

Saat: 10:00

Yer: Üsküdar Adliyesi 1. Ağır Ceza Mahkemesi


EVİD-SEN Ev İşçileri Dayanışma Sendikası

Halkevci Kadınlar

İlerici Kadınlar

KESK’li Kadınlar

SDP’li Kadınlar

SKM Sosyalist Kadın Meclisleri

Yeni Demokrat Kadın

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu