Güncel

Gever’de yaşam devam ediyor; kadınlar Queer Teori’yi tartıştı

Gever: Gever Kadın Dayanışma Merkezi’nden kadınlar, Yeni Demokrat Kadın’ın da katılımı ile dün “Queer Teori” üzerine atölye gerçekleştirdiler.

78 günlük sokağa çıkma yasağının ardından Gever’de yeniden inşa çalışmaları devam ediyor. Yakılıp yıkılan kentte yeniden inşa çalışmaları devam ederken diğer yandan Gever Kadın Dayanışma Merkezi de çalışmalarını sürdürüyor. Dün Yeni Demokrat Kadın ve LGBTİ aktivistinin katılımı ile “Queer Teori” üzerine Gever Kadın Dayanışma Merkezi tarafından  atölye düzenlendi.

LGBTİ aktivistinin “Queer Teori nedir?” başlığı altında yaptığı sunumla başlayan atölyede, Queer tanımı ve nasıl bu teorinin ortaya çıktığı üzerine açılış yapıldı. Queer kavramının kapsadığı alan ve bu alanın şemsiyesi altında bulunanlar üzerine gerçekleştirilen sunumun ardından,  LGBTİ ve kadın mücadelesinin kesiştiği noktalar kadınlar tarafından tartışıldı. Sistemin çeşitli araçlarıyla LGBTİ ve kadınlara yönelik saldırılarının konuşulduğu atölyede, LGBTİ ve kadın mücadelesinin erkek egemen sisteme karşı birleştiğinden bahsedildi. Atölyede “İktidar” kavramı üzerinden de tartışmalar yürütüldü.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu