Güncel

First’in Cinsiyetli Sakızları!

First Sensation’ın cinsiyetçi sakız reklamlarına karşı Erktolia harekete geçerek sosyal medya üzerinden cinsiyetçi sakızlarını da cinsiyetçi reklamlarını da istemiyoruz diyerek cinsiyetçiliğe karşı harekete geçmeye çağırdı. Reklamın kaldırılarak açıklama yapılmasını istedi.

“ First Sensation, “Aman dikkat karışmasın!” sloganıyla, kadın ve erkek cinsiyetlerine atfettiği iki çeşit sakız üretti. “For Him” (erkek için) ibaresiyle mavi ambalajlı olan sakız, tarçın ve naneliyken; “For Her” (kadın için) ibareli pembe sakız daha yumuşak ahududu ve karadut aroması içeriyor. Reklamların cinsiyetçi satış stratejilerinden artık bıkan bizler, First’ü geçen yüzyılda kalmasını umduğumuz her ürünü cinsiyetlendirme politikasından vazgeçmesini öneriyoruz. Renklerin, tatların, sakızların bile cinsiyetimize göre pazarlanmasından, sunulmasından bıktık! Kadın, erkek, kuir istediğimiz sakızı çiğner, istediğimiz rengi tercih ederiz. Tercihlerimizi, görünümümüzü, davranışlarımızı yönlendirmeye çalışmaktan derhal vazgeçerek reklamınızı kaldırın ve açıklama yapın!

 

HAREKETE GEÇ

First’ün cinsiyet ayrımcılığına, yıldığımız cinsiyet rollerini yeniden ve yeniden üretmesine karşı harekete geçmek için bir Tweet göndererek cinsiyetçiliğe karşı harekete geçebilirsiniz!” diyerek açıklama yapan Erktolia, @Firstsakiz Cinsiyetli sakızlarının da cinsiyetçi reklamlarınızı da istemiyoruz!” diyerek Twitter’da #CinsiyetçiFirst hastagiyle paylaşım yapmaya çağırdı. Atılan tweetlerden birkaç tanesi şöyle;

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Bunu da Kontrol Et
Kapalı
Başa dön tuşu