Güncel

Çocuklarına cinsel istismardan 30 yıl hapse çarptırıldı, 8 ay sonra serbest bırakıldı!

1 ve 3 yaşındaki öz çocuklarına cinsel istismardan 30 yıl hapse çarptırılan A.O.V., sekiz ay sonra Yargıtay tarafından serbest bırakıldı.

2012 ve 2013 doğumlu kızlarına cinsel istismardan 30 yıl hapis cezasına çarptırılan A.O.V., sekiz ay cezaevinde kaldıktan sonra Yargıtay tarafından tahliye edildi. Çocukların annesi A.A., boşandığı ve hapiste zannettiği eşi A.O.V’yi daha önce uzaklaştırma kararını ihlal ettiği için açılan duruşma için gittiği adliyede karşısında gördü. Tahliye kararının kendisine tebliğ dahi edilmediğini vurgulayan A.A., “Bu kararın değişmesini istiyorum, cezasını çeksin, yaptıkları yanına kalmasın. Dışarıda olduğu için çok huzursuzum, ben kendi çocuklarımı bir şekilde kurtardığımı düşünüyorum ama dışarıda başka çocuklar da var” dedi.

İzmir Barosu’nda görev yapan ve Çocuk Hakları Merkezi’nin gönüllü avukatlarından Nilay Öztürk Sakaoğlu da “Yargıtay kararını hatalı buluyorum, yanlış değerlendirmişler. Yerel mahkemenin direneceğini düşünüyorum çünkü oy birliğiyle verilmiş bir karardı” diye konuştu. Tahliye kararının A.A.’ya tebliğ edilmemesine değinen Nilay, “Yargıtay “derhal tahliyeye” karar verdiği için, müvekkil açısından tahliyeyi öğrenme şekli çok şaşırtıcı ve üzücü olmuş” dedi.

*Gazete Şujin’den alınmıştır.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu