Güncel

Erkek medya DHA, iş başında!

Merkez Osmangazi İlçesi Bağlarbaşı Mahallesi’nde 17 yıllık evli olan ve bir tekstil fabrikasında çalışan Yasemin Arap ve eşi Basri Arap’tan şiddet gördüğü için 4 ay önce mahkemeye başvurdu. Başvurunun ardından, mahkeme Yasemin Arap’ın korumaya alınmasına ve Basri Arap için evden uzaklaştırma kararı verdi. Daha sonra tekrar birlikte olma kararı alan Yasemin Arap’ın “mini etek” giymemesi gerektiği üzerine Basri Arap, çıkardığı kavga sonucu gözaltına alındı. Ardından, savcılık talimatıyla serbest bırakılan adam, Yasemin Arap’ın ve çocuğunun bulunduğu evi yaktı.

Erkek medya iş başında

Olay buraya kadar, tipik bir erkek şiddeti. Peki ya buradan sonra? Biter mi, bitmez! Erkek egemen zihniyetli burjuva basının görevi başlıyor.

 

Doğan Haber Ajansı Bursa muhabiri Bülent Civanoğlu’nun haberine göre, evi yaktıran “mini etek”, dolayısıyla kadın. Haber başlığı “Mini etek ev yaktırdı” şeklinde. Dahası; haberin içeriğine göre; kadın eşiyle tekrar bir araya gelebilmek için koltuk takımı almasını şart koşmuş ve adamı dört bin lira borca sokmuş! Bu kısım da şu şekilde servis edilmiş: “Bunun üzerine Basri Arap, 4 bin lira borca girerek eve yeni koltuk takımları alınca, Yasemin Arap, kocasını eve aldı”. E tabi, adam bu kadar baskıya nasıl dayansın, yakacak tabi evi, dövecek tabi kadını. Erkeğe bahane mi yok!

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu