Güncel

Elif’ten dayanışma için teşekkür

H. Merkezi: Gazetemize bir mektup gönderen Gezi tutsağı, Yeni Demokrat Kadın aktivisti Elif Kaya, özellikle kadınlardan çok sık mektup aldığını ve kadınların Gezi direnişiyle mutfaklarından çıktıklarını yazdıklarını söyledi.

İzmir’de Gündoğdu Meydanı’nda direniş çadırlarına yapılan baskınların ardından tutuklanan ve götürüldüğü Şakran Hapishanesi’nde tacize uğrayıp, darp edilen Yeni Demokrat Kadın aktivisti Elif Kaya Yeni Demokrat Kadınlara mektup yollayarak “Bu mektubu giriş olsun diye selamlarımı yollamak için yazayım dedim. Dayanışma için teşekkürler” dedi.

 

“Kadınlardan sık sık mektup alıyorum”

Mektuplar sayesinde bir sürü yeni arkadaşım oldu. Bazen yetiştirmekte zorlanıyorum. Tanımadığım kişilerden ve diğer hapishanesinden gelen mektuplara pozitif ayrımcılık uyguluyorum” diyen Elif, özellikle kadınlardan sık sık mektup aldığını belirterek “İzmir’de katıldıkları forumlardan eylemlerden bahsediyorlar. ‘Biz kadınlar olarak Gezi direnişiyle mutfaklarımızdan çıktık ve sonra mutfaklarımıza geri döndük. Ama bir farkla gözümüzün ve kulağımızın biri sürekli sokakta, ocakta yemeğimiz de yansa bir şey olduğunda sokağa çıkmak için hazır bekliyoruz’ diyorlar” dedi.

 

“Dayanışma için teşekkürler”

Olanaklar sınırlı da olsa direnişi sürdürdüklerini söyleyen Elif, hapishanede her gün “Her yer Taksim, her yer direniş” sloganını atarak, Gezi ruhunu hapishaneye taşıdıklarını belirtiyor.

Tutuklanmamıza sebebiyet veren meseleyle ilgili olarak fikir beyan etme hakkımız da mektuplarımız karalanarak gasp edildiğinden, direkt kendi ağzımızdan kendi sözcüklerimizle ifade edemiyoruz kendimizi” diyen Elif, CHP’li milletvekillerinin geçtiğimiz günlerde yaptığı görüşmenin ardından sözlerinin burjuva basına çarpıtıldığını söyledi.

Eril bir dille, meselenin magazinsel yönünü bu kadar ön plana çıkaran, psikolojik işkence kapsamına da giren bir çıplak aramayı bu biçimde haberleştirerek bir boyutta şan kazandırmış oluyorsun aslında. Burjuva medya… Çok farklı bir şey beklemiyordum zaten. Neyse küçük bir rahatsızlığımı paylaşmak istedim sadece” diyen Elif, “Bu mektubu giriş olsun diye selamlarımı yollamak için yazayım dedim. Şimdilik burada noktalayayım. Herkese kucak dolusu sevgilerimi ve selamlarımı yolluyorum. Dayanışma için teşekkürler” diyerek mektubunu sonlandırıyor.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu