Güncel

Erkek Şiddeti Mayıs 2015

mayıs-kadın-siddetBianet’in yerel ve ulusal gazetelerden, haber sitelerinden ve ajanslardan derlediği haberlere göre, erkekler Mayıs’ta 26 kadın ve bir kız çocuğunu öldürdü; yedi kadına tecavüz etti; bir kadını fuhşa zorladı; 27 kadını yaraladı; 31 kadın ve kız çocuğunu taciz etti.

2015’in ilk beş ayında erkekler 120 kadın öldürdü, 49 kadına tecavüz etti, 103 kadını fuhşa zorladı, 168 kadını yaraladı, 127 kadını taciz etti.

1 Mayıs

Cinayet

* İzmir’de M.Ç. dini nikahlı karısı  İlkay Altımışkara’yı kadının çalıştığı dükkanın önünde defalarca bıçaklayarak öldürdü. M.Ç.’nin kadına daha öncede şiddet uyguladığı, en son üç hafta önce kadının kolunu kırdığı bunun üzerine kadının evi terk ettiği ve erkek hakkında şikayetçi olduğu öğrenildi. M.Ç.’nin de daha önce işlediği bir cinayet nedeniyle ertelenmiş 14 yıl hapis cezası bulunması nedeniyle Altmışkara’dan savcılıktaki suç duyurusunu geri çekmesi ve evine geri dönmesi yönünde baskı kurduğu ileri sürüldü.

* Mardin’de Rojavalı 22 yaşında bir kadın ailesinin zorla evlendirmesine kabul etmediği için tabancayla öldürüldü.

Şiddet/Yaralama

* Antalya’da A.Ç. (59) boşanma davası açan karısı K.Ç.’yi (55) durakta barışma teklifini reddettiği için bıçakladı, A.Ç. araya giren kızı R.Ç.’yi (17) de bıçakladı. Olaydan sonra kaçan A.Ç. yakalandı. Erkeğin karısına 20 yıldır şiddet uyguladığı ifade edildi.

* Antalya’da A.A. (42) eğlence kulübünde tanıştığı Rusyalı D.N.’yi (31) aracında yumrukla darp ederek yaraladı ve kaçtı. D.N. erkek hakkında şikayetçi oldu.

* Afyon’da O.T. boşanmak istediği için karısı M.T.’nin (32) üzerine benzin dökerek yaktı. O.T.’nin kadına sürekli şiddet uyguladığı ifade edilirken, M.T.’nin hayati tehlikesi devam ediyor. (10 gün önce yaşanan bu olay, 1 Mayıs’ta basına yansıdı).

Taciz

* Aksaray’da D.K. (16) fatura yatırmak için sırada bulunan G.G.’ye elle tacizde bulundu. Kadının bağırması üzerine erkek etrafta bulunan insanlar tarafından yakalandı. D.K. gözaltına alındı.

* Adana’da S.G. (45) parkta oturan S.Ç.’ye (16) elle elle tacizde bulundu. S.Ç.’nin bağırması üzerine erkek alanda bulunan çevik kuvvet ekiplerinden yardım istedi. Adliyeye sevk edilen S.G. gazetecilere “Senin Kızın mı? Sana ne?” dedi.

Faili Yeni Belirlenmiş Cinayet

* Kahramanmaraş’ta üç yıl önce boğazı kesilerek öldürülen Perihan Kara’nın cinayet zanlısının R.K. (55) olduğu ortaya çıktı. Cinayeti itiraf eden erkek neden kadını öldürdüğünü hatırlamadığını söyledi. R.K. tutuklandı.

2 Mayıs

Şiddet/Yaralama

* İstanbul’da iki erkek eski müşterisi oldukları seks işçisi trans kadın G.’yi evinde bıçak ve şişeyle saldırarak ağır yaraladı.

* İstanbul’da erkek ya da erkekler bir trans kadını tabancayla yaraladı.

3 Mayıs

Şiddet/Yaralama

* Kocaeli’nde M.Ç. trans kadın S.B.’ye evinde tabancayla yedi el ateş ederek yaraladı. Mahallede oturan bazı kişilerin yeni taşınan S.B. ve iki trans kadına evlerinden taşınması için baskı yaptığı ifade edilirken erkek olaydan sonra kaçtı.

Taciz

* Diyarbakır’da üç erkek sokakta yürüyen genç kadınlara sözlü tacizde bulundu. Tacize müdahaleden iki erkek esnaf ile üç erkek arasında kavga yaşandı.

4 Mayıs

Cinayet

* Edirne’de G.F.G. (32) karısı Ersel Gül’ü (27) uyurken ruhsatlı av tüfeğiyle bir el ateş ederek öldürdü, yan evde dedesiyle kalan 8 yaşındaki oğluna ateş etti. Cinayetten sonra G.F.G. köy meydanında intihara teşebbüs etti, yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. Ersel Gül’ün bir aydır kocasının saldırısı ve ölüm tehditlerinden dolayı ailesinin yanına gittiği ancak oğlu için geri döndüğü ifade edilirken erkeğin psikolojik tedavi gördüğü öne sürüldü.

5 Mayıs

Cinayet

* İstanbul’da C.M. (17)  müzisyen Deniz Değer’i (39) hırsızlık yapmak için girdiği evinde boğarak öldürdü. C.M. tutuklandı.

Taciz – Şiddet/Yaralama

* İstanbul’da bir erkek metrobüs durağında E.Ö.’ye sarkıntılık ederek taciz etti, kadının bağırması üzerine erkek E.Ö.’yü bıçakla tehdit etti, kadının cep telefonunu istedi, direnen kadını bıçakla yaraladı. Erkek kaçtı.

Şiddet/Yaralama

* Edirne’de U.P. erkek arkadaşları H.B, A.S ve S.G. ile sevgilisinin bulunduğu kafeye pompalı tüfekle ateş açtı, olay yerinde bulunan iki erkek polis yaralandı. U.P.’nin kadına kafede bir erkekle oturduğu için saldırdığı ve erkeklerin İstanbul’dan Edirne’ye bu sebeple geldiği ifade edildi.

7 Mayıs

Cinayet

* Yalova’da B.D. eski karısı Seda Camgöz’ü (31) sokakta defalarca bıçaklayarak öldürdü. Cinayetten sonra kaçmaya çalışan erkek yakalandı. B.D.’nin kadını uzunca bir süredir rahatsız ettiği ifade edildi.

Şiddetin Doğurduğu Şiddet

* Muğla’da Haluk Pakbıyık (25) nişanlısı M.I.’yi (24) ayrılmak istediği için darp etti, kadına bıçakla saldırdı. M.I. boğuşma sırasında erkeği bıçaklayarak öldürdü. M.I.’ye sürekli şiddet uygulayan erkek hakkında birkaç defa uzaklaştırma kararı verildiği ifade edildi. M.I. tutuklandı.

Şiddet/Yaralama

* Adana’da İ.A. (31) çocuk gelin eski karısı S.B.’yi (19) defalarca bıçaklayarak yaraladı, kadının evinde kaldığı teyzesi C.U.’yu darp etti. İ.A.  velayeti S.B.’de olan üç yaşındaki oğlunu kaçırdı. İ.B.’nin evlilikleri süresince S.B.’ye şiddet uyguladığı, boşanma sürecinde kadını sürekli tehdit ettiği, erkek hakkında uzaklaştırma cezası verildiği ifade edildi. İki gün yoğun bakımda kalan S.B. hayati tehlikeyi atlatırken olaydan sonra yakalanan erkek çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı.

8 Mayıs

Taciz

* Diyarbakır’da biri erkek pazarda kadınlara elle tacizde bulundu. Kadınların bağırması üzerine kaçmaya çalışan erkek pazardaki esnaf tarafından darp edilerek yaralandı. Erkek gözaltına alındı.

Şiddet/Yaralama

* Adana’da H.D., çocuk gelin olan eski karısı A.D.’yi (26) sokakta tekme ve yumruklarla darp etti. H.D.’nin dört gün önce boşandığı karısına 11 yıllık evlilikleri süresinde şiddet uyguladığı, boşanma davası sürecinde kadını tehdit ve darp ettiği için hakkında uzaklaştırma kararı verildiği ifade edildi.

9 Mayıs

Şüpheli Ölüm / İntihar

* Siirt’te E.D. (27) kendini asarak öldürdü. E.D.’nin kocasından sürekli şiddet gördüğü, MS hastası ve kocasından  gördüğü şiddet yüzünde psikolojik rahatsızlığı olduğu ifade edildi.

* Karabük’te eski kocası K.C. ile beş ay önce birlikte yaşamaya başlayan M.O. erkeğin önünde tabancayla intihar etti.

10 Mayıs

Fuhşa Zorlama

* Adana’da Ö.Ç., M.T. ve kadın S.T. dört yaşındaki çocuğunu öldürmekle tehdit ettikleri S.K.’ye (24) zorla fuhuş yaptırdı. S.K.’nin şikayeti üzerine erkekler ve kadın gözaltına alındı.

11 Mayıs

Cinayet

* Balıkesir’de O.B. (80) karısı Alzheimer hastası Hatice B.’yi (75) uykusunda öldürdü. O.B. cinayetten sonra teslim oldu.

* Giresun’da yaralama suçundan girdiği cezaevinden yeni tahliye olan E.D. (48) ailesinin evine yerleşen ve boşanma davası açan karısı Güler Durmuş’u  (47) barışma teklifini reddettiği için tabancayla öldürdü. Erkek cinayetten sonra intihar etti. E.D.’nin cinayetten önce yerel bir gazeteye kadını bulmak için kayıp ilanı verdiği ortaya çıkarken, Güler Durmuş’un erkekten gördüğü şiddet sebebiyle çağrılı koruma kararı aldırdığı ifade edildi.

Şiddet/Yaralama

* İstanbul’da uzun yol gemi kaptanı T.Ç. eski sevgilisi B.Y.’nin evini bastı, kadını bıçakladı. Gözaltına alınan T.Ç. kadının masaj salonunda çalıştığını, başka erkeklerle ilişkisi olduğunu tespit ettiğini, sadece kadının telefonunu kırdığını ve kadının bıçakla saldırdığını söyledi. Erkek serbest bırakıldı.

12 Mayıs

Tecavüz

* Kocaeli’nde A.Ç. ev işçisi M.Ç.’ye temizlik için çağırdığı evinde tecavüz etti. Karısı evde olmadığı için ev işçisi çağırdığını söyleyen erkek çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı.

* Mardin’de M.B. (25) sahibi olduğu kafede E.Ç.’ye (14) zorla götürdüğü bodruma katına tecavüz etti, görüntülerini çekmekle tehdit etti. E.Ç.’nin şikayetçi üzerine gözaltına alınan erkek cinsel taciz ve cinsel istismar suçlarından tutuklandı.

Şiddet/Yaralama

* İstanbul’da birden fazla sayıda erkek trans kadın M.’yi evinde darp ederek ve bıçaklayarak yaraladı. Kadın şikayetçi olurken erkekler yakalandı.

* İstanbul’da bir trans kadın, sokakta beş kişi tarafından darp edildi.

13 Mayıs

Cinayet

* İstanbul’da B.E. bir eğlence mekanı sahibi Berrin Karaca’yı (55) aracına bineceği sırada başından vurarak öldürdü. B.E. kadını kalan borcu nedeniyle kendisine hakaret ettiği için öldürdüğünü söyledi.

Taciz

* Şırnak’ta polis bir erkek minibüste iki kadına tacizde bulundu. Erkek kadınlar araçtan indikten sonra çevredeki insanlar tarafından minibüste tutuldu, olay yerine gelen polisler erkeği gözaltına aldı.

14 Mayıs

Cinayet

* Ankara’da Y.E.A. (32) karısı Rukiye Akbulut’u (26) ve kayınvalidesi Ümmü Erdoğan’ı (53) defalarca bıçaklayarak öldürdü. Y.E.A. cinayetten sonra intihar etti.

* İstanbul’da A.Ç. (53) dini nikahlı karısı Ömür Alarçin’i (41) ayrıldığı için tabancayla yedi el ateş ederek öldürdü. Cinayetten sonra kaçan erkek tutuklandı. Alarçin’in A.Ç’ye daha önce hakaret davası açtığı ifade edildi.

Tecavüz

* Kırklareli’nde S.İ. aracına binen M.K.’ye tecavüz etmeye çalıştı, kadının direnmesi üzerine kadını darp etti. M.K. olaydan sonra kaçtı.

Taciz

* Diyarbakır’da H.A. (27) üniversite öğrencisi üç kadına elle ve sözlü tacizde bulundu. H.A. tutuklandı.

* Adana’da Y.D. (28) iki erkek arkadaşıyla birlikte eski sevgilisi M.M.’yi ayrıldığı için evinin önünde yüksek sesle müzik dinleyerek taciz etti. Kadının polisi çağırdı, polisin uyarısıyla olay yerinden uzaklaşan erkekler kadının birlikte yaşadığı eski kocasını bıçaklayarak öldürdü.

16 Mayıs

Cinayet

* Antalya’da Alman M.P.M.T. (53) sevgilisi Angelika Hannelore’yi (53) tabancayla öldürdü. Erkek cinayetten sonra intihar etti.

* Kastamonu’da M.A. (65) sevgilisi Suriyeli Fatma Duhan’ı (44) av tüfeğiyle öldürdü. Erkek cinayetten sonra intihar etti.

Tecavüz

* Kütahya’da 22 ile 37 arasında değişen erkekler İ.Ö, A.A, A.E, M.K, C.B, S.E., T.B., S.G, H.D, A.A, M.S, T.A, Y.G, S.M, C.M, R.B, R.O. ve V.F.Ş., lise öğrencisi H.A.’ya (14) tecavüz etti. Gözaltına alınan 18 erkek tutuklandı. H.A. Savcılık kararıyla ailesinin yanından alınarak Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne teslim edildi.

Taciz

* Bursa’da S.Ç. (19) ormanlık alanda yolunu kaybeden Hollandalı turist J.N.V.G.’yi (28) yardım etme bahanesiyle bindirdiği motosikletinde taciz etti. Motosikletten atlayarak kaçan kadının kolu kırıldı. Erkek gözaltına alındı.

* Samsun’da S.A. (29) bir hafta içinde üç kadına cinsel organını göstererek mastürbasyon yaptı. S.A. gözaltına alındı.

17 Mayıs

Cinayet

* Ankara’da avcı B.P. (51) eski karısı E.F.G’yi şehirlerarası yolculuk yaptıkları sırada ruhsatlı tüfeğiyle öldürdü. Cinayetten sonra kaçan erkek tutuklandı. E.F.G.’nin bir ay önce erkekle tekrar yaşamaya başladığı, cinayetten önce yolculuk sırasında ablasını arayarak B.P. ile tartıştığını ve hayatından endişe ettiğini söylediği öğrenildi.

18 Mayıs

Tecavüz

* Antalya’da bir bar pansiyonunda aşçı M.S. (63) konsomatris Ö.Ö.’ye (34) zorla girdiği odasında tecavüz etmeye çalıştı. Ö.Ö. camdan atlayarak kaçtı. Tutuklanan M.S. hakkında Antalya 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘cinsel saldırı teşebbüsü’, ‘özgürlüğü kısıtlama’ ve ‘konut dokunulmazlığını ihlal’ suçundan 12 yıl hapis cezası istemiyle dava açıldı.

19 Mayıs

Cinayet

* Kırklareli’nde E.Y. (41) eski karısı Filiz Kaymaz’ı (40) pompalı tüfekle öldürdü. Erkek cinayetten sonra intihar etti. E.Y.’nin iki yıl önce kadını bıçakla yaraladığı ifade edildi.

Taciz

* İstanbul’da kuaför O.A. müşterisi Amerikalı A.R.’ye elle sarkıntılık etti. Kadının şikayeti üzerine Aile Mahkemesi O.A. hakkında bir ay boyuna kadına yaklaşmama kararı verdi.

20 Mayıs

Şiddet/Yaralama

* Diyarbakır’da V.E. (26), sevgilisi M.K.’yi (19) evinde tabancayla başından vurarak ağır yaraladı. Erkeğin M.K.’yi bir yarışma programına katıldığı için tehdit ettiği ve kadının dört ay önce şikayetçi olduğu öğrenildi. V.E. kıskançlık yüzünden M.K.’yi vurduğunu söyledi. V.E. tutuklanırken, olayla karışan ve gözaltına alınan üç erkek serbest bırakıldı.

Taciz

* Kocaeli’nde bir erkek sokakta dört kadına sözlü cinsel tacizde bulundu, bıçak çekti. Kadınlar şikayetçi olmak için gittikleri karakolda polis amirinin “işimiz gücümüz var sizinle mi uğraşacağız, bekleyin” tepkisiyle karşılaştı.

* Samsun’da Cumhurbaşkanı’nın mitingi sırasında R.A. (30) kadınların eteklerinin altının fotoğrafını çekti. Erkek yakalandı.

21 Mayıs

Tecavüz

* Konya’da psikiyatri kliniğinde madde bağımlılığı tedavisi gören Ü.B.  aynı hastanenin kadın bölümünde tedavi gören sevgilisi A.A.’ya  (17) tecavüz etti.

Taciz

* Urfa’da bir lisede rehber öğretmen S.E. okulda bir öğrenciyle cinsel tacizde bulundu. S.E. çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı.

* İstanbul’da M.Y. bir kadına saldırarak ve sarkıntılık ederek taciz etmeye çalışırken yakalandı. Erkeğin altı aydır çok sayıda kadını aynı şekilde taciz ettiği, 10 kadının şikayetçi olduğu ifade edildi. M.Y. tutuklandı.

22 Mayıs

Cinayet

* Diyarbakır’da M.A. (35) sürekli fiziki ve cinsel şiddet uyguladığı karısı Hacer Aladağ’ı (28) tecavüz ettikten sonra elektrik kablosuyla boğarak öldürdü. Hacer Aladağ’ın bir ay önce kocasından şiddet gördüğü gerekçesiyle kadın sığınma evine yerleştiği ifade edilirken kadının bir süre önce sığınma evinden kaçarak evine geri döndüğü öne sürüldü. Kadının cinayetten önce tehdit edildiğini belirtip koruma istediği ancak polisin işlem yapmadığı ifade edildi. Cinayetten sonra kaçan erkek ağaca asılı şekilde ölü bulundu.

23 Mayıs

Cinayet

* Ankara’da polis memuru B.D. (41) karısı Demet Demirel’i (32) ve kızı Zeynep Demirel’i (11) beylik tabancasıyla öldürdü. Erkek cinayetten sonra intihar etti.

* Nevşehir’de İ.D.  kardeşi Ayşe Pınar’ı (19) mevsimlik işçi olarak çalıştığı tarlada başına çapayla vurarak öldürdü. Ayşe Pınar’ın çocuk gelin olduğu, kocasından yeni ayrıldığı ifade edilirken İ.D.’nin kadının telefonuna gelen bir mesajdan sonra cinayeti işlediği öne sürüldü. Erkek cinayetten sonra teslim oldu.

* Çorum’da E.K. boşanma davası açan ve barışma teklifini reddeden karısı S.K.’nin evini bastı, tabancayla defalarca ateş etti, kayınbiraderinin karısı Sevda Koca’yı öldürdü, karısı S.K.’yi yaraladı.

Şiddet/Yaralama

* İzmir’de bir erkek boşanma sürecindeki karısı A.Ö.’nün arabasına beş el ateş etti. Hakkında evden uzaklaştırma kararı bulunan erkek üç gün sonra ifade vermeye gitti, erkeğe denetimli serbestlik kararı verildi. Kadın sığınma evine yerleştirilen A.Ö. ise sosyal medyada olayı anlattı, kocasının öldürmekle tehdit ettiğini, arabasına ateş ettiği anın kamera görüntüleri olmasına rağmen serbest bırakıldığını ifade etti.

* İstanbul’da iki erkek müşteri olarak anlaşarak bindikleri taksi de seks işçisi trans kadın E.’yi gasp etmek istedi, direnen kadını bıçakladı. Erkekler kaçtı.

Taciz

* Diyarbakır’da M.Y. bir kadına cinsel tacizde bulundu. Kadının şikayeti üzerine erkek tutuklandı.

24 Mayıs

Cinayet

* Çorum’da M.B. (46) birlikte yaşadığı sevgilisi Dürdane Yüksel’i (39) tabancayla öldürdü. Erkek cinayetten sonra intihar etti.

* Iğdır’da M.A. komşusu Emine Kabak’ı (54) av tüfeğiyle öldürdü. M.A.’nın kadını daha önce taciz ettiği için tutuklandığı cinayetten bir süre önce tahliye edildiği öğrenildi. Cinayetten sonra kaçan erkek tutuklandı.

* Denizli’de E.D. (38) darp ettiği sırada yardım istemek için evden kaçan karısı Elif Duran’ı (33) sokakta tüfekle öldürdü. E.D.’nin kadını kızına aldığı eteğin boyu kısa olduğu için öldürdüğü ifade edildi. Erkek cinayetten sonra intihar etti.

Şiddet/Yaralama

* İzmir’de A.İ. eski karısı S.N.Ö.’yü sokakta boynuna ağaç oyma aleti saplayarak yaraladı. Olay yerinde bekleyen A.İ. kasten yaralama suçundan tutuklandı. A.İ. hakkında altı ay süreli uzaklaştırma kararı olduğu ve kadın için iki ay süreli çağrılı koruma kararı olduğu ifade edildi.

25 Mayıs

Şiddet/Yaralama

* İstanbul’da bir erkek sokakta sevgilisi olduğu öne sürülen bir kadını tekme ve yumrukla darp etti. Olayın görüntüleri güvenlik kameralarına yansıdı.

26 Mayıs

Cinayet

* Nevşehir’de evli M.B. sevgilisi D.Y.’yi (39) tabancayla öldürdü. Erkek cinayetten sonra intihar etti.

Şiddet/Yaralama

* Adana’da A.K. karısı H.K.’ye kendisini aldattığını düşündüğü için darp etti.

* Sakarya’da M.A. sevgilisi A.G.’yi darp etti.

27 Mayıs

Cinayet

* Elazığ’da H.Y. (68) karısı Güler Yıldırım’ı (65) 13 defa bıçaklayarak öldürdü. Erkek cinayetten sonra teslim oldu.

* Kocaeli’nde M.G. (23) boşanmak isteyen karısı Neslihan Gönültaş’ı (19) tabancayla üç el ateş ederek öldürdü. Cinayetten sonra kaçan erkek tutuklandı.

* Muğla’da hakkında altı ay uzaklaştırma kararı bulunan H.D. (39) eski karısı Ayfer Gökmen’i (33) barışma teklifini kabul etmediği için  av tüfeğiyle öldürdü. Ayfer Gökmen’i evden kaçmaya çalışırken yolunu keserek öldüren erkek cinayetten sonra teslim oldu.

Faili Belirlenememiş Cinayet

* Zonguldak’ta bir haftadır haber alınamayan Hamine Bayar’ın (63) cesedi bir çayda bulundu.

28 Mayıs

Şiddet/Yaralama

* İstanbul’da motosikletli iki erkek sokakta seks işçisi trans kadın A.’yı sopalarla darp etti.

* İstanbul’da iki erkek yolda yürüyen trans kadın A.’nın suratına bira şişesi fırlattı.

30 Mayıs

Şiddet/Yaralama

* Bursa’da N.K. (51) hakkında uzaklaştırma kararı olmasına rağmen karısı F.K.’nin evine gitti, kadının polis çağırması üzerine evden ayrılan erkek kadının yaşadığı bina önünde üzerine benzin dökerek kendini yaktı. N.K. ağır yaralandı.

Taciz

* Eskişehir’de F.A. (30) son bir hafta içinde dokuz kadına cinsel tacizde bulundu. Başka suçlardan da aranan erkek yakalandı.

* Kocaeli’nde M.Y. (39) ayrı yaşadığı dini nikahlı karısını L.S.’yi telefonda tehdit ettikten sonra pompalı tüfekle kadının yaşadığı eve gitti. L.S. telefonu kapattıktan sonra polisi aradı. Erkek tüfeğiyle birlikte aracından inerken polisi görmesi üzerine kaçtı. M.Y. gözaltına alındı.

31 Mayıs

Tecavüz

* İstanbul’da bir erkek zorla girdiği evde tanımadığı C.K.’ye (26) tecavüz etti. Olay sırasında eve gelen kadının kocası E.K. (37) kadını döverek yaraladı. E.K.’nin kadını tecavüz olayına inanmadığı için darp ettiği ifade edildi. Eve zorla giren erkek kaçtı. C.K. iki erkekten de şikayetçi oldu.

Şiddet/Yaralama

* Elazığ’da G.T. karısını evde tabancayla yaraladı, oğlunu rehin aldı. G.T. eve gelmeden önce sokakta üç erkeği tabancayla yaraladı. G.T. gözaltına alındı.

* Adana’da Ö.T. (44) kızını ders çalıştığı için televizyonun sesini kısmasını istediği gerekçesiyle ve kızı M.T.’yi (17) destek çıkan karısı H.T.’yi (38) darp etti. Kadınlar erkekten şikayetçi oldu

 

(Kaynak: BİANET)

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu