Güncel

Elif’e yine taciz ve görüş cezası!

23 Haziran günü Gezi Parkı eylemleri sırasında gözaltına alınıp tutuklanan Özgür Gelecek okuru ve Yeni Demokrat Kadın aktivisti Elif Kaya “ince arama” adı altında gardiyanların tacizine maruz kalmıştı. Halen Şakran Hapishanesi’nde bulunan Elif Kaya’ya yönelik taciz ve saldırılar devam etmekte.

Gardiyanların onursuz aramayasına direnen Elif, darp edilmişti. Gardiyanların onursuz aramasına karşı ve bedenine yönelik taciz hakkında suç duyurusunda bulunmuş ve dava açılmıştı. Elif hakkında dava açılmış ve “üst araması yaptırmadı” şeklinde gerçeği yansıtmayan bir ifade ile bir aylık görüş cezası verilmişti.

 

Elif’e yönelik taciz sürüyor

Avukatı ile görüşmeye giderken yeniden gardiyanların tacizine uğrayan Elif’e tacize direndiği için yine bir aylık görüş cezası verildi!

Avukatının yanına götürülürken “Artık aramaya alışmışsındır”, “Aramak iyidir”, “Sizlerin nerelerinize neler sakladığını iyi biliriz biz” gibi sözlü tacizlere uğrayan Elif yeniden ince arama adı altında fiziki tacize uğramış ve buna karşı koymuştur.

 

#TacizeDirenenElifiYalnızBırakma

Elif’in taciz ile ilgili süren davasının 19 Ağustos’ta Karşıyaka’da görülen duruşmasında, mahkeme bir sonraki duruşmayı 3 Eylül saat 13.30’a tarihine ertelendi.

Bizler o gün kadınlara yönelik ter türlü tacizin tecavüzün karşısında olmak için Karşıyaka Adliyesi’nde önünde olacağız.

 

İzmir YDK

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu