Güncel

Ekmek Ve Gül Karartılamaz

ekmek_ve_gulOHAL uygulamaları kapsamında muhalif TV kanalları ve radyoların kapatılmasına tepkiler sürüyor. Kapatılan Hayatın Sesi Tv’de yayımlanan Ekmek ve Gül Programı için kadınlar ortak bir metin yayımlayarak sesimiz kısılamaz dedi.

63 kadın örgütünün imzaladığı açıklamada, Ekmek ve Gül programının kadınların mücadelesindeki önemine dikkat çekildi.

Ekmek ve Gül, Bu Yolda Direnen Kadınlar Oldukça Karartılamaz

Başbakanlık emriyle 28 Eylül akşamı aralarında Hayatın Sesi TV, TV 10, Jiyan TV, Zarok TV, Van TV, İMC Tv’nin bulunduğu çok sayıda TV kanalının, Yön Radyo, Özgür Radyo gibi radyoların yayını durduruldu. Kapatılan kanalların ve radyoların tamamı ana akım medyanın dışında kalanlar. Türkiye’de sesi kısılmak istenenlerin sesi olan basın kurumları.

İktidar, elindeki imkan ve olanakları OHAL’den aldığı güçle basını susturmak, muhalif olan her türlü kişi ve kurumun sesini kısmak için kullanmaktadır.

Karartılan Hayatın Sesi Tv ekranlarında sesi kısılmak istenen programlar arasında biz kadınların sesini, soluğunu, rengini, umudunu, direncini ve yaşam yolundaki tüm öykülerini ekrana taşıyan Ekmek ve Gül programı da var. Yolu mücadeleden geçen her kadın en az bir kere Ekmek ve Gül stüdyosuna konuk olmuş ya da bir direniş alanında Ekmek ve Gül mikrofonuna konuşmuştur. Derdini tasasını, taleplerini kendisi gibi başka kadınlara anlatma imkanı bulmuştur. İktidar ekranları karartarak biz kadınların bir kürsüsünü elinden almak, bir dayanışma kanalını daha kapatmak istemiştir. Fakat biz bu sansürü de dayanışmayla aşacak güce sahibiz.

Ekmek ve Gül hepimizin sesidir. Biz kadınların sesini kısmanıza izin vermeyeceğiz!

İMZACILAR

17+ Alevi Kadınlar, Adana Kadın Platformu, Almanya Göçmen Kadınlar Birliği, Almanya İnşaat ve Temizlik İşçileri Sendikası Kadın Konferansı, Barış İçin Kadın Girişim, Bakırköy Belediyesi Direnişçisi Kadınla, Bursa Panayır Kadın Dayanışma Derneği, Bursa Kadın Platformu, Büro Emekçileri Sendikası İzmir Kadın Komisyonu, Çekim Yapan Kadınlar, Dersim Yenigün Kadın Dayanışma Derneği, DİSK Basın İşli Kadınlar, DİSK Kadın Komisyonu, Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi Taşeron İşçisi Kadınlar, Eğitim Sen Adana Kadın Meclisi, Eğitim Sen İzmir 1 No’lu Şube Kadın Komisyonu, Emek Partili Kadınlar, Esenyalı Kadın Dayanışma Derneği, Filmmor Kadın Kooperatifi, Gülsuyu Gülensuyu Kadın Dayanışmaevi, Halkevci Kadınlar, HDK İzmir Kadın Meclisi, HDK Kadın Meclisi, HDP Ekoloji Komisyonu, HDP Kadın Meclisi, İHD İstanbul Şubesi’nden Kadınlar, İHD İzmir Şubesi Kadın Komisyonu, İlerici Kadınlar Meclisi, İmece Ev İşçileri Sendikası, İmece Kadın Dayanışma Derneği, İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Kadın Meclisi, İzmir Bekev – Buca Evka-1 Kadın Kültür ve Dayanışma Evi, İzmir Bornova Emek Kadın Korosu, İzmir Viyan Kadın Korosu, İzmir Kadın Dayanışma Derneği, İzmir ÖDP’li Kadınlar, Kadın Dayanışma Vakfı KADAV, Kadın Gazeteciler Takipte Oluşumu, Kadın Özgürlük Meclisi, Kadin Cinayetlerini Durduracağız Platformu, Kampüs Cadıları, Kayseri Kadın Dayanışma Derneği, KESK Ankara Şubeleri Kadın Platformu, KESK İstanbul Kadın Meclisi, KESK İzmir Kadın Meclisi, Kızkardeşim Kadın Dayanışma Derneği, KJA İzmir, Kuzey Ormanları Savunması’ndan Kadınlar, Mor Çetele, Mor Dayanışma, Özgür Genç Kadın, Pendik Kadın Dayanışma Derneği, Sendika.Org’dan Kadınlar, Sosyal Haklar Derneği’nden Kadınlar, Sosyalist Kadın Meclisleri , Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) Kadın Meclisi, TGS Kadın Komisyonu, TMMOB İstanbul İKK Kadın Komisyonu, Tuzluçayır Kadınları Dayanışma Derneği, Uçan Süpürge, Yeni Demokrat Kadın, Yeşiller Ve Sol Gelecek Partisi’nden Kadınlar, Yoğurtçu Kadın Forumu

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Bunu da Kontrol Et
Kapalı
Başa dön tuşu