Güncel

Ebru’nun davasına sahip çıkıyoruz!

H. Merkezi: Kadınlar boşanmak istediği “eşi” tarafından katledilen Ebru Torun için 26 Eylül’de bir araya geliyor,  “Erkek adalet değil, gerçek adalet istiyoruz!” diyerek erkek egemen sistemin yargı sistemine karşı başkaldırıyorlar!

Yeni Demokrat Kadınlar olarak bizlerin de bileşeni olduğu Kadın Cinayetlerine Karşı Acil Önlem Grubu şiddete maruz kalan; katledilen kadınların davalarına sahip çıkmaya devam ediyor.

Evliliği boyunca “eşi” ve “eşi” nin ailesi tarafından sistematik olarak şiddete uğrayan Ebru Torun, boşanmak istemesi üzerine şiddete maruz kalmaya devam etmiş; sürekli tehdit edilmişti. Bu tehditler karşısında  “eşi”nden boşanamayan Ebru, “eşi”nin erkek kardeşi tarafından 29 Kasım 2013 tarihinde 26 yerinden bıçaklanarak katledilmişti. Ebru’nun katledilmesinin ardından ise tüm kadın cinayetlerinde olduğu üzere Ebru’ya polis  tarafından yakın koruma verilmediği ortaya çıktı.

Diğer yandan da yargılama süreci boyunca soruşturma aşaması boyunca gizlilik kararı konulan dosya, kadın örgütlerinden ve kamuoyundan gizleniyor. Komşu, akraba gibi olayla ilgili tanıklık yapabilecek kişilerin ifadelerine başvurulmuyor. Olay yerinde keşif isteği mahkeme tarafından gerekçesiz şekilde reddediliyor.Tutuklu olan katilin tüm ifadeleri ise “ağır tahrik indiriminden yararlanmak üzerine kurulu.

Ebru’nun katilinin “erkek adalet” tarafından serbest bırakılmaması için 26 Eylül saat 10.15’te  İstanbul Anadolu(Kartal) Adliyesi önünde “#KadınKatliamıVar” diyoruz!

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Bunu da Kontrol Et
Kapalı
Başa dön tuşu