Güncel

Doğadan Çay’a karşı kadınlar kazandı!

H. Merkezi: Doğadan Çay’ın “Kadınlar ne ister” temalı reklamı, kadınlar tarafından başlatılan online imza kampanyası ile beraber yayından kalktı.

Reklamda, kadınların ne istediği soruluyor ve cevap olarak; “Kaçmayan bir çorap, filmlerdeki gibi bir aşk ister. Daima 34 beden olsun ister, kilo yapmayan pasta ister…  Ayakkabı da ister, çanta da ister, çok ister; mükemmel erkek ister, şiir okusun ister, bir de çanta alırsa kalpten sever. Söylediklerinin yapılmasını ister ama söylemeden yapılsın ister. Çikolata ister, çiçek ister, sonra yine ayakkabı ister!…” şeklinde cinsiyetçi cevaplar sıralanıyordu.

Toplumsal cinsiyet rollerini pekiştiren ifadelerin yer aldığı reklamla ilgili Doğadan markası açıklama yaptı; açıklamada özür dilenmezken şu ifadelere yer verildi: “Yeni ürünümüzü duyurmak amacıyla hazırladığımız kampanya videomuz için sosyal medyada yapılan yorumlar bizi derinden üzdü. Bahsedilen amaçla yola çıkmadığımızı içtenlikle belirtmek isteriz. Bu nedenle siz değerli tüketicilerimiz nezdinde oluşan hassasiyeti anladığımızı ve kampanya videomuzu yayından kaldırdığımızı bildiririz.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu