Güncel

Dilek Doğan’ın katiline 20 yıl hapis istendi

dilek_dogan8 Ekim’de polisin Küçükarmutlu’da yaptığı operasyonda Dilek Doğan’ın katledilmesine ilişkin iddianame kabul edildi.

İddianamede Dilek’i vuran İstanbul Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şube Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Y.M’nin “İhmali davranışla kasten adam öldürme” suçundan 20 yıldan 26.5 yıla kadar hapsi talep ediliyor.

Sarıyer Küçükarmutlu’daki operasyon sırasında polis tarafından vurulduktan sonra ağır yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Dilek Doğan’ın ölümüne ilişkin yürütülen soruşturma tamamlandı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, yaptığı yazılı açıklamada evde çıkan arbede sonrası aile üyelerinden birinin polis memurunun silahını almaya çalıştığını ve Doğan’ın bu sırada vurulduğunu iddia etmişti.

Olayın ardından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Memur Suçları Bürosu tarafından yürütülen soruşturma geçtiğimiz günlerde tamamlandı. Hazırlanan iddianamede, Doğan’ın ölümüne neden olan polis memurunun “kasten öldürmenin ihmali davranışla işlenmesi” ve “kamu görevlisine ait araç ve gereçleri suçta kullanmak” suçlarından 20 yıldan 26,5 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılması istendi.

İddianame İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderildi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu