Güncel

Dikkat!Tacizci ÖGB var!

İstanbul: İstanbul Üniversitesi’nde Emrullah Beyaz isimli ÖGB’nin bir kadın öğrenciyi taciz edip silahla tehdit etmesi üzerine İstanbul Üniversitesi kadın öğrencileri, bugün eylem yaparak tacizciyi teşhir ettiler.

Üniversitenin her yerine tacizci Beyaz’ın fotoğraflarını asarak teşhir eylemi yapan kadınlar ardından Beyazıt Kampüsü önünde basın açıklaması gerçekleştirdiler. “Teşhir ediyoruz! Bu okulda özel güvenlik kadınları taciz ediyor” pankartı açan kadın öğrenciler, özel güvenlik görevlisi Emrullah Beyaz’ın fotoğrafını da açtılar. Üniversiteli kadınlar adına basın açıklamasını okuyan Nuray Açar, tacizsiz bir kampüsü kadın dayanışmasıyla kuracaklarını belirtti. Bu taciz olayına ilişkin rektörlükten ya da yargıdan bir beklentilerinin olmadığını belirten Açar, “Biz üniversiteli kadınlar olarak tüm bunlara seyirci kalmıyor, yaşam alanlarımızı birlikte özgürleştiriyoruz. Biliyoruz ki üniversitelerimizde tacizi, ne yargı ne de rektörlük durduracak” dedi.

Açar açıklamayı “Biz kadınlar, kendi özgücümüze ve kızkardeşlerimize güveniyoruz. Tacizsiz bir kampüsü kadın dayanışmasıyla kuracağız. Kadın düşmanı AKP’ye, yandaş rektörlere ve tacizcilere karşı tüm kızkardeşlerimizi dayanışmaya çağırıyoruz. Aynı dersliklerde, aynı koridorda, aynı bahçede seslerimiz birbirine değiyor, karışıyor. Şimdi yanyana gelip tacizcilere karşı sesimizi birleştirme vaktidir” şeklinde sonlandırdı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Bunu da Kontrol Et
Kapalı
Başa dön tuşu