Güncel

Dicle Üniversitesi’nde 8 Mart etkinliği

 

dicle_YDKDicle Üniversitesi’nde 8 Mart öncesi çalışmalarımızda çeşitli fakültelerde stantlar açarak kadınlara ulaşmaya çalıştık. Afişleme çalışmalarına da yer verdiğimiz üniversitede bildiri dağıtımları yaparak kadınlarla 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü ve kadın ve emek sorunu noktasında sohbetler gerçekleştirdik.

Alanımız açısından oldukça verimli geçen bu çalışmalar, Yeni Demokrat Kadın olarak 3 Mart’ta alana çıktığımızda meyvesini vermiştir. Kadın arkadaşlarla ve diğer kadın örgütleriyle kurduğumuz ilişkiler, gelecekte kadın sorununa dair güzel işler yapabileceğimizin umudunu yeşertmiştir. Kadını yok sayan anlayışlar ne yazık ki kadın sorununu da yok saymaya çalışmakta ve kadın örgütlenmelerine ket vurmaya çalışarak kendini göstermektedir. Bu noktada alanımızda yaşadığımız sorunlar, bize özgün kadın örgütlülüğünün gerekliliğini bir kez daha göstermiştir.

Son olarak 4 Mart Pazartesi günü kampus alanında, Paris’te devlet eliyle katledilen 3 devrimci kadını ve tüm kadın devrim şehitlerini anma amaçlı bir etkinlik gerçekleştirdik. Oldukça olumlu tepkiler aldığımız çalışmalarımız; üniversite alanında faaliyet yürüten tek kadın örgütlenmesi olması yönüyle de gerekliliğini kitlenin ortaya koyduğu bu yönüyle devam edecektir.

dicle_universitesi

dicle2

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu