Güncel

Dersim’den tutsak kadınlara 25 Kasım kartları

Dersim: Dersim Kadın Platformu çatısı altında birleşen, aralarında YDK’ lıların da bulunduğu kadınlar, tutsak kadınlara 25 Kasım kartları yolladı.

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında yürütülen çalışmaların startı kart yollanarak verildi. PTT binası önünde bir araya gelen kadınlar adına açıklamayı yapan Özlem Uç Çiçek, 2015 yılında Ekim ayına kadar 346 kadının katledildiği noktasına dikkat çekerek “Bu ölümleri durdurabiliriz. Şiddet, taciz ve tecavüz devam etti. Karşı çıkabiliriz.

Ülkemizde süren çatışmalı ortamda çocuklar, kadınlar katledilmeye devam ediliyor. Kürtler, Türkler ve tüm halklar olarak eşit, özgür ve barış içinde yaşayabiliriz. Savaşlarda Ekin Wan şahsında bedenlerimiz Varto’nun bir sokağında çırılçıplak şekilde panzerlerin arkasında sürüklenebiliyor, bedenlerimiz üzerinden yürütülen her türlü kirli savaşı direnerek durdurabiliriz.

Şengal başta olmak üzere Ortadoğu’da kadınlar köle pazarlarında satılıyor. Sınırları aşan dayanışmamızla Ortadoğu’yu mücadele alanına dönüştürebiliriz. Kadının adına ve sesine bile tahammülü olmayan iktidar zihniyeti, Figen Yüksekdağ’a yapılan saldırı ile kendisini bir kez daha dışa vurmuştur. Şiddetsiz,savaşsız,insanca yaşayabileceğimiz bir dünya için; dayanışmaya,örgütlenmeye ve mücadeleye” dedi.

Açıklamanın ardından “Jin, jiyan, azadi” sloganları atılarak kartlar gönderildi.

Dersim Kadın Platformu’nun 25 Kasım programı ise şu şekilde;

*21 Kasım Cumartesi günü saat 12.00’de Seyid Rıza Meydanı’nda Kadın Forumu
*22 Kasım Pazar günü Munzur Su grev işçileri ile dayanışma ve 15-19 Ekim tarihleri arasında Pülümür kırsalına yönelik gerçekleştirilen operasyonda yaşamını yitiren YJA Star gerillası Ebru Öz‘ün ailesine ziyaret.
*25 Kasım Çarşamba günü Özgürlük Anıtı önünde açıklama ardından Meral Timtik davasına katılım.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu