Güncel

Ç.K’ya da “rızasıyla” tecavüz edilmiş

Kadın Haber Merkezi: Bartın’da 14 yaşındaki bir kız çocuğuna tecavüz eden 22 kişiden 20 tecavüzcü, polis-savcı-mahkemeden oluşan “erkek dayanışmasıyla” serbest bırakıldı.

Bartın Cumhuriyet Başsavcılığı’na göre 22 kişinin tecavüzüne uğrayan 14 yaşındaki Ç.K’nın zeka düzeyi yeterince gelişmemiş! Tecavüz denilen “ilişkilerşn çoğu da aslında çocuğun “rızasıyla” gerçekleşmiş! Ç.K.’nın koruma altına alındığını açıkladı.

Bartın Cumhuriyet Başsavcılığı, ilköğretim 8’inci sınıf öğrencisi Ç.K.’nın tecavüz ve cinsel istismara uğraması nedeniyle kamuoyunun “doğru bilgilendirilmesi” amacıyla internet sitesinden basın açıklamasında bulundu!

Ç.K.’nın cep telefonunda “uygunsuz mesajlar” olduğunun okul yöneticileri tarafından öğrenilmesi üzerine İl Milli Eğitim Müdürlüğü aracılığıyla Cumhuriyet Savcılığı’na ihbarda bulunulduğunun belirtildiği açıklama şöyle:

Bir İlköğretim okulunun 8’inci sınıfında okuyan 14 yaşlarındaki Ç.K.’nın, cep telefonunda kayıtlı uygunsuz mesajları olduğunun okul idarecileri tarafından öğrenilmesi üzerine, İl Milli Eğitim Müdürlüğü vasıtasıyla 19 Mart tarihinde Cumhuriyet Başsavcılığımıza ihbarda bulunulduğu, bunun üzerine Cumhuriyet Başsavcılığımızca derhal konu ile ilgili soruşturmanın başlatıldığı, müşteki ve tanıklar ile mağdurenin pedagog, psikolog, sosyal hizmet uzmanı ve avukat huzurunda alınan beyanları doğrultusunda isimleri tespit edilen bir takım şüphelilerin Cumhuriyet Başsavcılığımızda hazır edilmeleri için kolluk makamlarına talimat verildiği, kolluk makamları tarafından 23 Mart tarihinde Cumhuriyet Başsavcılığımızda hazır edilen 16 kişiden 11’inin ifadeleri alındıktan sonra tutuklanmaları amacıyla nöbetçi Sulh Ceza Mahkemesi’ne sevk edildiği, 5’inin ise ifadelerinin alınmasından sonra serbest bırakıldığı, tutuklamaya sevk edilen 11 kişiden 2’sinin ise tutuklanarak Bartın Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna gönderildiği müşahede edilmiştir.”

Gözaltına alınan 22 kişiden 6’sı Savcılığa dahi çıkarılmadan karakoldan serbest bırakılmışlardı.

Savcıya çıkarınca ne oldu?

Bir çocuğun daha “rızasıyla” onlarca kişinin tecavüzüne uğradığını öğrenmiş olduk.

Hem de nasıl?

Telefonunda “uygunsuz mesajlar” yakalayarak!

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu