Güncel

Bartın’dan bir “utanç davası”

Kadın Haber Merkezi: Bir çocuğa yönelik cinsel istismar vakası daha açığa çıktı. Merdîn’de N.Ç davası, Sêrt’te utanç davası derken bu kez de Bartın’ın bir köyünde benzer bir olay açığa çıktı.

Bartın merkeze bağlı  bir köy ilköğretim okulunda eğitim gören 14 yaşındaki Ç.K isimli kız çocuğuna cinsel istismarda bulundukları gerekçesiyle 22 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlardan 4’ü savcılık soruşturması sonunda serbest bırakılırken 18’i tutuklanma istemiyle mahkemeye gönderildi.

Bartın’da yaşanan utanç skandalı, 14 yaşındaki ilköğretim öğrencisi Ç.K isimli kız çocuğu okulda durgun ve içine kapanık halinden şüphelenen okul yönetiminin bir uzman psikolog eşliğinde öğrenciyle görüşmesi ve öğrencinin toplu tecavüze uğradığını söylemesiyle ortaya çıktı.


Yine yalanlandı!
Bir cinsel istismar vakası açığa çıktığında ilk olarak yapılan “erkek savunması”, böyle bir olayın yaşanmamış olduğu iddiasıdır. Bartın’da açığa çıkan olayın ardından ilk olarak gerçekleştirilen açıklama da bu minvaldeydi.

Bartın Valisi İsa Küçük, “iddialarla” ilgili güvenlik güçlerinin gerekli çalışmayı yaptığını belirterek, “Zanlıların ifadeleri soruşturmayı yürüten savcı tarafından alınıyor. Tecavüze yönelik de iddialar var ancak doğru olmayabilir” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü İsa Şeker de öğrencinin bir süredir farklı davranışları nedeniyle okul yönetimin dikkatini çektiğini, psikolog eşliğindeki görüşmede de durumun anlaşıldığını belirterek, olayda “tecavüz değil tacizin olduğunu tahmin ettiklerini” söyledi.

Okul yönetiminin durumu İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bildirmesi üzerine Bartın Cumhuriyet  Savcılığı’nca başlatılan soruşturma kapsamında  22 kişi gözaltına alındı.

Sorgularından sonra dün adliyeye çıkarılan 22 şüpheli’den 4’ü savcılık sorgusu sonunda serbest bırakılırken, 18’i tutuklanma istemiyle mahkemeye gönderildi.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Bunu da Kontrol Et
Kapalı
Başa dön tuşu