Güncel

Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği’nden “Gençler Arası İlişkilerde Flört Şiddeti broşürü”

Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği’nin Ne Var Ne Yok? Proje Ekibi Gençler Arası İlişkilerde Flört Şiddeti” adlı bilgilendirici broşür çıkardı!!

Broşürü “Yaşadığımız toplumda gençlerin duygusal ve cinsel gelişimleri çoğu zaman yok sayıldığı ve gençler arası flört ‘meşru’ görülmediği için; flört içi şiddetin sadece yetişkin dünyasına ait bir problem olduğunu düşünüyor olabilirsiniz” diyerek flört şiddetinin; cinsiyet, yaş, sosyo-ekonomik durum, eğitim düzeyi, bedensel yeterlilik, cinsel yönelim ve cinsiyet kimliğinden bağımsız olarak herkesin başına gelebildiğini dile getirildi.

Dernek yayınladığı açıklamada, “Araştırmalar gösteriyor ki flört şiddeti yoğun olarak 16-24 yaş aralığında gerçekleşiyor. Bu sebeple Ne Var Ne Yok?!proje çıktılarından biri olan bu broşürü; flört şiddeti konusunda gençlere destek sunabilecekleri koruyucu-önleyici bir materyal olarak okul psikolojik danışman/rehber öğretmenleri ve gençlerle çalışan eğitimciler için hazırladık” dedi.

Broşürde; “Gençlerle güvenli ilişkiler konusunda çalışmaya başlamadan önce onlarla kurduğunuz ilişkilerde kendinizi nasıl konumlandırabileceğinize, bu konularda konuşmak için nasıl güvenli bir ortam ve kapsayıcı bir dil oluşturabileceğinize, şiddete maruz bırakılan gençleri desteklerken atabileceğiniz somut adımlara dair öneriler” olduğunu ifade ederek, flört şiddetinin ne olduğu, ne şekillerde gerçekleştiği, flört şiddetini besleyen mitler, güvenli ve şiddet içeren ilişkilerin özellikleri gibi bilgilere; güvenlik planı örnekleri, konu hakkında faydalanabileceğiniz kaynaklar ve gençlerin kendi görüşlerine yer verildiği belirtildi.

Broşürle ilgili soru, öneri ve yorumlarınızı iletmek ya da broşüre basılı olarak ulaşmak için dernekle iletişim kurulabileceği söyleyerek, “Bizimle iletişime geçebilirsiniz. Gençlerle güvenli ilişkiler üzerine sohbet edebilmeniz için kolaylaştırıcı bir kaynak olması dileğiyle. Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği Ne Var Ne Yok?! Proje Ekibi”

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu