Güncel

Cinsel saldırıya uğrayan kadına “sokakta ne işin var” sorusu!

Denizli’de üniversiteli bir kadını cadde ortasında fiziksel ve sözlü cinsel saldırıya maruz bırakan Erol Dikmen isimli erkek, Kınıklı Polis Merkezi’nde ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı. Taciz eden erkeği serbest bırakan polisler, “Sabahın 6.30’da sokakta ne işin var? Bir de adama gülmüşsün” diyerek, erkeği değil mağdur olan kadını suçladı.

Denizli’de Pamukkale Üniversitesi öğrencisi bir kadını sözlü ve fiziksel tacize maruz bırakan Erol Dikmen isimli erkek, Denizli Kınıklı Polis Merkezi’nde ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı. 25 Aralık günü Denizli Kınıklı semtinde bulunan Mevlana Caddesi’nden Bursa Caddesi’nde bulunan evine gitmekte olan kadın, “20 ABV 21” plakalı gri bir aracı kullanan Erol Dikmen tarafından takip edildi ve sözlü olarak tacize maruz bırakıldı. Kadının tepkisi üzerine araçtan inen Erol, yolu keserek tacizi sürdürdü. Erol’un kendisini fiziki tacize de maruz bıraktığı dile getiren kadın, “Ben caddede koşmaya başladım ve telefonumla birilerini aradım. Bu benim telefonla birilerini aradığımı görünce ortalıktan kayboldu” ifadelerinde bulundu.

Taciz kamera görüntülerine yansıdı

Ardından Kınıklı Polis Merkezi’ne giderek şikayetçi olduğunu aktaran kadın, “Şahsın ifadesi alınacağı zaman bana haber verileceğini ve onu teşhis edeceğim söylendi. Fakat böyle olmadı. 27 Aralık günü olayın yaşandığı caddedeki güvenlik kamerasından görüntüleri polis merkezine götürdüğümde şahsın olayı inkar ettiğini, sabahın o saatinde bana yardım etmek istediğini benimse ona güldüğümü iddia etmiş. Ama elimdeki kamera görüntülerinde öyle bir durum yok” sözleriyle yaşananları aktardı.

Polisten kadına “sokakta ne işin var” sorusu!

Emniyette adeta tacizi meşrulaştıran bir şekilde “Sabahın 6.30’unda sokakta ne işin var? Bir de ona gülmüşsün” sorusuna maruz bırakıldığını ve kendisini suçladıklarını belirten kadın, “Bugün gördüğüm kadarı ile yaşadığım bu cinsel taciz olayından beni bile suçlu çıkartabilirler. Gülerek yolda yürüdüğüm iddia edildiği için” diyerek, tepki gösterdi.

 

Kaynak: GazeteSûjin

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu