Güncel

Cins bilincimizi İvana’dan, öfkemizi Orlando’dan alıyor, zılgıtlarla özgürlüğe yürüyoruz!

Homofobi, transfobi ve bifobi erkek egemen zihniyetin kendisinden olmayan herkesi yok etme yöntemidir. İkili cinsiyet sistemine sıkıştırılmış, erkek egemenliği altında süren bir yaşamda kadınlar nasıl özgür değilse LGBTİ’ler de aynı oranda özgür değiller.

Tıpkı dünyanın bir ucundan kalkıp Kobanê’ye savaşmaya gelen açık lezbiyen kimlikli enternasyonalist savaşçı İvana Hoffmann gibi, kurtuluşun tek başına olmadığını biliyor, kararlılık ve cesaretimizi ondan alıyor ve seni de gökkuşağını büyütmeye çağırıyoruz!

Çünkü LGBTİ’lerin özgür olmadığı dünya kadınlar için de özgür değildir!

Evimize dönmeyeceğiz, yüzünüzü güldürmeyeceğiz!

12 Haziran’da Orlando’da yaşanan katliamı; Suruç’tan, 10 Ekim’den tanıyoruz. Amed’den, Adana-Mersin’den, Sultanahmet’ten, İstiklal Caddesi’nden biliyoruz! “Savaş karşıtı” olduğunu söyleyen ama savaşı rant haline getiren devletlerin -en çok da AKP’nin- beslediği DAİŞ çetelerinin her renge, her güzelliğe, her gülüşe düşman olduğunu biliyoruz. Tıpkı efendileri olan devletler gibi…

Bu saldırının tam da Onur Haftası dönemine denk gelmesi LGBTİ’lere verilen bir mesajdır. Elde edilen haklarla, mücadelenin her alanında görünür hale gelmeleriyle, egemenlerin korkulu rüyalarından biri olan LGBTİ’ler, Orlando Katliamı ile sindirilmeye, evlerine geri döndürülmeye çalışılıyor.

Ama hayır, evimize dönmeyeceğiz, yüzünüzü güldürmeyeceğiz!

Gökkuşağımızı karanlığa boğmaya çalışanlara karşı…

Gökkuşağımızı karanlığa boğmaya çalışanlara karşı sokaklarda olacağız! Çünkü bizler, erkek egemen sistemi temellerinden sarsmak istiyoruz ve bunun yolunan da sokaklarda olmaktan geçtiğini biliyoruz.

Bu yüzden çağrımızdır:

Erkek egemen sistemi temellerinden sarsmak için hepimiz bir ucundan tutup beslendiği homofobiyi, transfobiyi, bifobiyi ve ikili cinsiyet sistemini sarsmaya, zılgıtlarımızla özgür günler kurmaya, Onur Yürüyüşüne!

 

Yeni Demokrat Kadın

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Bunu da Kontrol Et
Kapalı
Başa dön tuşu