Güncel

Çilem Doğan davasına erteleme!

Adana: Adana’da eşi Hasan Karabulut’tan şiddet gören ve öz savunma hakkını kullanarak Karabulut’u öldüren Çilem Doğan’ın davasının 3. duruşması bugün Adana 10. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

Çilem Doğan, Karataş Hapishanesi’nden Tarsus Hapishanesi’ne nakledildiği gerekçesi ile duruşma salonuna getirilemezken duruşmaya SEGBİS yöntemi ile katıldı.  Duruşma öncesi Adana Adliyesi önünde basın açıklaması yapan Adana Kadın Platformu üyeleri Çilem Doğan’ın serbest bırakılmasını istediler. Grup adına açıklama metnini okuyan Songül Yıldız, Çilem Doğan’ın meşru müdafaa hakkını kullanmaktan başka bir şey yapmadığını tüm açıklığı ile ortada olduğunu belirterek yargılama sırasında toplanan delil ve tanık ifadelerinin de bunu kanıtladığını dile getirdi.

Yıldız açıklamada ayrıca “Öz savunma hakkını kullandığı için Nevin Yıldırım’a müebbet hapis cezası verilmiştir ve Çilem’in de haksız yere cezalandırılmasını istemiyoruz. Çilem’in yanında olmaya ve bulunduğumuz her fırsatta da ‘öz savunma haktır’ demeye devam edeceğiz ” dedi.

Duruşma bir kez daha ertelendi!

Savcı Çilem Doğan’ın eşini uykusunda öldürdüğünü savunarak haksız tahrik olduğunu belirtirken mahkeme tarafından duruşmanın 8 Haziran 2016 tarihine ertelendiği belirtildi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu