Güncel

Cansu Kaya davası 15 Ocak’a ertelendi

cansu_kayaTecavüz edildikten sonra boğularak katledilen Cansu Kaya davasının 4. duruşması Fethiye Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Dava, Adli Tıp Kurum raporunun eksik olduğu gerekçesiyle Ocak ayına ertelendi.

Tecavüz edildikten sonra boğularak katledilen Cansu Kaya’nın katilleri hakkında “kasten öldürme, cinsel saldırı, cinsel istismar ve kişilik haklarından yoksun kılma” suçlarından açılan davaya Fethiye Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi. Davanın 4. duruşmasında, sanık avukatlarının ömür boyu hapis cezası ile yargılanan müvekkilleri için beraat talep etti.

Ancak mahkeme bu talebi kabul etmedi, tutukluluğun devamına karar verdi. Davayı takip eden avukatlardan Evrim İnan, “Duruşmada savunma ne söylediyse, sanık avukatları kullanılan cümlelerden farklı algı yaratmaya çalıştı” diye konuştu.

Bir önceki duruşmanın da Adli Tıp Kurumu’ndan rapor gönderilmemesi üzerine ertelendiğini hatırlatan Evrim, “ATK’dan gelen rapor, rapor niteliği taşımıyor. Eksik düzenlenmiş. Yeniden rapor alınmasını talep ettik. Savcı da mütalaasında raporun eksik olduğunu belirtti ve yeni rapor talep etti” diye konuştu.

Cansu Kaya davası 15 Ocak 2016 tarihine ertelendi.

(Kaynak: Jinha)

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu