Güncel

BKSM’den “1 Mayıs kadın kahvaltısı”

Ankara: Emeğin, dayanışmanın ve mücadelenin günü 1 Mayıs yaklaşırken Bakış Kültür Sanat Merkezinin çalışmaları da hız kesmeden sürüyor.

Bu çerçevede 27 Nisan Cumartesi sabahı Şirintepe ve Şahintepe’den kadınların da katılımıyla bir tanışma kahvaltısı gerçekleştirdik. Mahallede yaşanan sorunlara ve özelde kadınların ezilen cins olmalarından kaynaklı yaşadıkları sorunlara karşı birlikte mücadele etme gerekliliğinin sık sık vurgulandığı kahvaltı, verimli tartışmalara da olanak sağlamış oldu. Yaşadıkları sorunları örneklendirerek tartışmaları besleyen kadınlar, kadının görünmeyen ev içi emeği, kadına yönelik şiddet ve paralı eğitimin ailelerinde yaşattığı sıkıntıları birbirleriyle paylaşma olanağı buldular. Bu noktada “bilinçlendirilme talepleri” ve içtenlikle sordukları “peki, şimdi bizden ne bekliyorsunuz, biz bu işin neresinde duracağız” sorusunun anlamlı olduğunu düşünüyoruz.

Kadınların birbirlerini tanıyıp kaynaşmalarını sağlayan sıcak bir sohbetin ardından bir araya gelme ve dayanışma ihtiyaçlarını dile getiren kadınlar belirli periyotlarla buluşma kararlılığıyla kahvaltıyı noktaladılar.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu