Güncel

Bir kadın, şiddetten kaç kere kurtulur?

İbrahim K, kız kardeşini kaçırarak evlenen adamın kardeşiyle 16 yaşında olmasına rağmen zorla evlendi, H.B, 17 yaşında anne oldu. Evli oldukları süreyi sürekli kadına şiddet uygulayarak zindan eden İbrahim K’nin hakkında dava açıldı.

Genç kadın, eski eşinin ona uyguladığı şiddeti şöyle anlattı: “Ağabeyimle eşi ayrılmış, ama benim çilem başlamıştı. Sürekli eşimden şiddet görüyordum. Bir keresinde yediğim dayak nedeniyle ailemi veya polisi aramamam için her iki kolumu da kırmıştı”

Araya “erkek tarafı girince şikayetinden vazgeçen kadın, en sonunda parmakları da kırılınca şikayetçi oldu. Şikayeti üzerine İbrahim K. hakkında dava açıldı. Bu süreçte boşandıktan sonra duruşmalara katılmayan İbrahim K. 7 ay hapis yattı. Hapishaneden çıktıktan sonra genç kadını, konuşma bahanesiyle defalarca kaçırmaya çalıştı.
Birkaç gün sonra temizliğe gitmek için evden çıktığında bir minibüsle kendisini kaçırdıklarını, eski eşi İbrahim K.’nın kendisini dövdüğünü, hakaret ve tehdit ettiğini anlatan H.B., önce eski kocasının, ardından arkadaşı Dinçer K.’nın kendisine tecavüz ettiğini söyledi.
Şu an sığınma evinde kalan H.B’nin şikayeti üzerine tutuklu iki adamın ‘cinsel istismar ve ruh sağlığının bozulması’ ve ‘kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma’ nedenlerinden yargılanmalarına Antalya 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde başlanacak.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Bunu da Kontrol Et
Kapalı
Başa dön tuşu