Güncel

Bergama utanç davası sonuçlandı!

İzmir: Bugün Bergama Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen Bergama utanç davasının 8.’si görüldü. 7 duruşmada sonuç alınamayan davada bugün 3 kişi hakkında tutuklama kararı çıktı.

2012 yılında 15 yaşındaki E.A’ya babasının arkadaşı  Ali Kılıç ve Din Kültürü Ahlak Bilgisi öğretmeni Rasim Kocabaş tecavüz etti. Bu utanç davasının 8. duruşmasında sonuç alınarak tecavüzcü öğretmen Rasim Kocaş’a cinsel istismar suçundan 22 yıl, kişiyi hürriyetinden alıkoyma suçundan ise 9 yıl ceza verildi. Fırıncı Akın Kılıç’a ise 15 yıl cinsel istismardan 9 yıl da kişiyi hürriyetinden alı koyma suçundan hapis cezası verildi. Fırıncının eşi Emine kılıç’a ise cinsel istismar ve kişiyi alıkoyma suçundan 15 yıl hapis cezası verildi.

 

Bu davanın cezalarla sonuçlanması bir kez daha kadın dayanışmasının çok önemli bir noktada durduğunu ve kadın dayanışmasının kazanımı olduğunu göstermiştir. Ancak, tecavüzcüsünün kafasını kesip köy meydanına atan Nevin Yıldırıma müebbet veren bu “adalet” tecavüzcülerine sadece 22 yıla varan cezalar vermekle yetiniyor. Yani devletin bütün cezaları Nevin Yıldırıma vererek tükettiğinin gözümüzden kaçmadığını vurgulamak istedik(!)

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu