Güncel

“Beni öldürmeyin!

H. Merkezi: Ayrılmak istediği sevgilisi tarafından zorla soyularak fotoğrafları çekilen bir kadın yıllarca şantaj ve şiddete maruz kaldı. Kadın en son çareyi danıştay mektup yazdı.

Yıllarca şantaj ve şiddete maruz kalan kadın fotoüğrafları internette yayınlanınca Adalet Bakanlığı tarafından işten çıkarıldı. Devletin kurumu kadın düşmanlığını bir kez daha ortaya koyarak125. Madde ile “yüz kızartıcı suç işlediği” için işten çıkarıldı.

Gerekçede ise, görüntüleri kendisi yayınlamadığı halde, “kendisinin bu fotoğrafların çekilmesine sebep olduğu” gerekçesiyle vardı!

Daha sonra Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’e mektup yazdı. Eğer durum ortaya çıkarsa ailesinin kendisi öldüreceğini yazdı. Ancak herhangi bir cevap gelmedi!

Bianet’in yayınladığı habere göre isminin ve çalıştığı yerin bilinmesini istemiyor.

Kadın son “çare” olarak Danıştay’a “Hem Kürt, hem kadın, hem de köylü olmak; üçünü birden taşımak o kadar zor ki… Danıştay’dan çıkacak karar benim son şansım. Ailem duyduğunda kesin beni öldürür. Onların da katil olmasını, böylelikle ailemi zor durumda bırakmayı istemiyorum. Bu yüzden oraya dönemem, burada yerim yok. İşim benim hayatım. Kendime acımak istemiyorum. Daha yapacaklarım var. Ölmek istemiyorum…” şeklinde bir mektup yazdı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu