Güncel

“Ben yapmadım kendisi yaptı”

adana_kadin_cinayetKadın katillerinin savunmaları akıllara zarar biçimlerde devam ediyor. İşte “kıskançlık” nedeniyle işlendiği iddia edilen cinayetin davasında 52 yaşındaki Aslan Gürbüz’ün ifadesi de “aklımızı koru” dedirten cinsten.

Jinha’nın haberi:

Saadet Yalçınkaya’nın av tüfeğiyle katledilmesi davasında müebbet hapis istemiyle yargılanan Aslan Gürbüz, eşinin av tüfeğine asılarak kendi kendini vurduğunu iddia etti.

Adana Seyhan’da 24 Haziran’da Saadet Yalçınkaya’nın (44) av tüfeğiyle katledilmesine ilişkin eşi Aslan Gürbüz’ün yargılandığı davanın duruşması görüldü. Kasten öldürme suçundan müebbet hapis istemiyle yargılanan Aslan Gürbüz “Ben eşime ateş etmedim. Yere düşen eşim, kalkmak için tüfeğe asılmış olabilir” şeklinde bir savunma yaptı.

Adana 8’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen ilk duruşmada savunma yapan tutuklu sanık Aslan Gürbüz “Eşim ve kızımla evde uyurken evin avlu duvarına çok büyük bir taş atıldı. Kalkıp baktığımda 3 kişinin evi gözlediğini 1 kişinin de avlu duvarına tırmandığını gördüm. Bunun üzerine av tüfeğini alarak dışarı çıkınca kaçmaya başladılar. Havaya 1 el ateş ederek onları korkutmak istedim. Bunların geri geleceğini anladım. Hatta sokağa baktığımda kalabalık bir grubun geldiğini gördüm. Eşime kalabalığın evimize doğru geldiğini söyledim. Kızım babamın evine kaçmıştı. Ben elimde tüfekle avluda duruyordum. Eşim evimizin yanındaki üzeri sacla kaplı depodan kaçtı. Büyük bir gürültü duydum. Eşimin yere düştüğünü anladım. Dışarı çıktığımda eşim yerde yatıyordu. Ben eşime doğru değil kalabalığa doğru ateş ederek yaklaşmalarına engel olmaya çalıştım. Eşime ateş etmedim. Ben yanında dururken tüfeğe asılmış olabilir ya da ben eğildiğimde cebimdeki sigara tabakası ya da çakmak tüfeğe değmiş olabilir. Eşimin yaralandığını fark etmedim.”

Aslan Gürbüz’ün 26 oğlu İhsan Gürbüz ise babasının psikolojik sorunları olduğunu söyleyerek, babasının cezai ehliyetinin olmadığına inandırmaya çalıştı.


Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu