Güncel

BDP eşbaşkanı Kışanak’a saldırı

 

gültan kışanak

Urfa’nın Viranşehir ilçesinde Suriyeli Kürtlere destek vermek amacıyla düzenlenen “Kadın Buluşması” etkinliğinde polis kitleye gaz bombası ve tazyikli suyla saldırdı.

Müdahaleye ilişkin açıklama yapan Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Eş Genel Başkanı Gültan Kışanak, polisin gaz bombası atarken doğrudan kendisini hedef aldığını söyledi.

Polisin bilinçli şekilde kendisini öldürmeyi hedeflediğini belirten Kışanak, bombadan BDP şoförü sayesinde kurtulduğunu söyledi.

“Kadın Buluşması” için İçişleri Bakanlığı’ndan izin aldıklarını, ilçe kaymakamı ve valilikle gerekli görüşmeleri yaptıklarını dile getiren Kışanak, polisin herhangi bir uyarı yapmadan müdahalede bulunmasını “provokasyon” olarak değerlendirdi.

“Polisin kitleye müdahale etmesinin ardından polislerle görüşmeye giderken bizi bilerek hedef seçtiler ve gaz bombası attılar. Bizim partinin şoförü başımı eğdi ve gazın bana değmesini engelledi. Ve kendisi dirseğinden yaralandı. Sonra yanlarına yaklaştığımızda bize elle sis bombası attılar. Beni bilinçli bir şekilde öldürmeyi hedeflediler.

“Çoğunluğu kadın ve çocuk çok sayıda yaralı var. İkisi şuan hastanede tedavi ediliyor. Erdoğan ve AKP hükümeti samimi olmalıdır. Bu saldırının hesabını talimat verenler ve saldırıyı düzenleyen polisler verecektir.”

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Bunu da Kontrol Et
Kapalı
Başa dön tuşu