Güncel

Baştan sona tacizci bir üniversite: İÜ

H. Merkezi: İstanbul Üniversitesi’nde Özel Güvenlik Görevlisi Emrullah Beyaz’ın tacizine uğrayan kadın öğrencilerin ‘işten çıkarılma’ talebiyle açtığı imza kampanyası sürerken üniversitede başka taciz olayları da yaşandığı öğrenildi.

Erkek bir öğrencinin stanta gelip, “Bu ne ki biz hocamız tarafından taciz ediliyoruz” demesi üzerine onlarca öğrenci aynı öğretim görevlisi hakkında taciz suçlamasında bulundu. Öğrenciler İÜ Edebiyat Fakültesi Edebiyat bölümü öğretim görevlisi Doç. Dr. Murat Ali Karavelioğlu tarafından taciz edildiklerini bildirdi.

Öğrenciler Karavelioğlu’nun odasında taciz ettiğini ayrıca sınıfta da arkadaşlarının yanında kadın öğrencilerin iç çamaşırlarını çekiştirerek tacizde bulunduğunu ifade ettiler. Karavelioğlu’nun kadın öğrencileri olduğu gibi erkek öğrencileri de taciz ettiği, sosyal medya hesabından dijital taciz de gerçekleştirdiği öğrenildi.

Öğretim görevlisi için idari soruşturma sürerken öğrenciler hiçbir işlem uygulanmamasına tepki gösterdi. Türk Dili Edebiyatı Bölüm Başkanı Dekan Mustafa Özkan’la görüşen öğrenciler dekandan aldıkları yanıt ise “Kadınlar kuyruk sallamasa olmazdı” şeklinde oldu.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu