Güncel

Ayça’nın katiline indirim yok!

ayca_tekin21 Nisan 2015’te Adana’da cinsel ilişki isteğini reddeden Ayça Tekin’i öldüren Abdullah Koyuncu, ömür boyu hapis cezasına çarptırılırken, herhangi bir ceza indirimi uygulanmadı.

Abdullah Koyuncu hakkında kasten öldürme suçundan ömür boyu hapis, S.H. ve A.Y. hakkında ise cinayete iştirak etmek suçundan 15’er yıla kadar hapis ceza istemiyle Adana 9’uncu Ağır Ceza Mahkemesi’ne dava açıldı. Ayça Tekin ile abla kardeş gibi olduklarını söyleyen Abdullah Koyuncu, savunmasında şunları söyledi:

“Cinsel saldırı suçlamasını kabul etmiyorum. Ayça, sürekli akıl danıştığım bir insandı. Olay günü ailemle tartıştım. Moralim bozuk olduğu için konuşmak için Ayça’yı aradım. Evine gittiğim sırada Ayça, bir arkadaşıyla buluşmak için hazırlanıyordu. Hazırlanınca bana ‘hadi gidiyoruz’ diyerek kolumdan tuttu. Ben de ‘beni dinlemeyecek misin?’ deyince kolumdan çekti. Sert bir şekilde kolumu çekince yere düştü ve kaşı açıldı. Ayça, yerde oturur vaziyette paçamdan çekerek bağırmaya başlayınca korktum. Panikleyince ayağımla boğazına bastırdım. 1 dakika kadar titreyip hareketsiz kaldı. 15 dakika kadar ayılması için başında bekledim. Yüzünü yıkamak için banyoya sürükledim. Öldüğünü anlayınca evden kaçtım.”

Diğer sanıklar ise cinayetten haberleri olmadığını ileri sürdü.

Mahkeme heyeti, ‘Hakkımda hayırlısı olsun” diyen katil zanlısı Koyuncu’yu herhangi bir ceza indirimi uygulamayarak ömür boyu hapis cezasına çarptırdı. Tutuksuz sanıklar S.H.’nin tüm suçlardan beraatine karar verirken A.Y.’ye suçluyu kayırmak suçundan 3 yıl hapis cezası verdi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu