Güncel

Ataerkil sisteme hâkim desteği

erkeğin itibarsızlaştırılmasıBursa Adliyesi’nde hâkim olan Önder Kanyılmaz, ‘Erkeğin İtibarsızlaştırılması Feminist Düzen’ adlı bir kitap yazarak ataerkil sisteme yargı cephesinden destek verdi. Yargı kararlarının özellikle cinsel taciz, tecavüz, istismar ve şiddet olaylarında verilen kararlar kadınlar tarafından eleştirilirken, bu zihniyeti açıktan yansıtan Hâkim Kanyılmaz, kitabında kadınların yasalarla korunduğunu, erkeklerin itibarsızlaştırıldığını ve şiddet uygulayan erkeğin kusurlu bulunduğunu yazdı.

Habertürk gazetesinden Yasemin Güneri’nin haberine göre, yasalarda kadın lehine yapılan düzenlemeler nedeniyle erkeklerin evlenmekten korkar duruma geldiğini vurgulayan Kanyılmaz, boşanmış bir ailenin çocuğu olduğunu ve kendisinin de babası gibi ilk eşinden boşandığını hatırlatarak, bu kitabı ‘özellikle üç kızının eşleri’ için yazdığını vurguladı.

‘YASALAR ONLARDAN YANA’

Kitabında ‘kadınlardan uzak durun’ başlığını kullanan hâkim Kanyılmaz, bunun nedenini, Artık kadınlardan uzak durmalıyız. Karşımızda hem yaradılışa dayalı olarak biz erkeklerden daha güçlü bir varlık var hem yasalar onlardan yana, hem de son yıllarda ve özellikle memleketimizin batısında artık toplumsal algılar ve değer yargıları kadınlardan yana. Kadınlardan uzak durmak için işte gerekçelerimiz diye sıraladı.feminist düzen

 

Erkeklerin kadınlara cinsel anlamda ihtiyacı olduğunu vurgulayan Kanyılmaz, “Bir erkeğin cinsel anlamda 70 yaşına kadar bir kadına ihtiyacı vardır. Yaşı ilerledikçe kendi bakımını yapması da güçleşecektir” dedi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu