Güncel

Arınç: “Kadınlar kahkaha atmasın”

H. Merkezi: Bir bayramlaşma töreninde konuşan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Türkiye’nin ahlaki çöküntü içinde olduğu söyledi. Ergenlik yaşının düştüğüne(!) de vurgu yapan Arınç, Kur’an’ın yeniden yorumlanması gerektiğini belirtti.

Söz konusu ahlak olur da kadınlara mesajlar olmaz mı? Elbette şaşırtmadı bizi hükümet ve yine bomba gibi açıklamalar yaptı. Yaşanan ahlaki çöküntüye panzehir olarak ‘ahlak’lı olmayı tavsiye eden Arınç, toplumsal cinsiyet rollerine uygun olarak erkeklere yalan söylemeyen, ailesine bakan bireyler olmayı öğretti. Kadınların ise yaşama sınırını çizdi; “Herkesin içerisinde kahkaha atmayacak”. Yolsuzluklardan dolayı yüzü hafifçe bile kızarmayan burjuvazinin temsilcilerinden Arınç, kadınların ‘ahlak’ sınırını “Nerede öyle yüzüne baktığımız zaman yüzü hafifçe kızarabilecek, boynunu öne eğebilecek, gözünü bizden kaçırabilecek iffet sembolü hayâ sembolü kızlarımız. Kadın iffetli olacak. Mahrem-namahrem bilecek. Herkesin içerisinde kahkaha atmayacak” sözleriyle belirledi.

Kadınlardan Arınç’a kahkahalı protesto

Arınç’ın yaptığı açıklamanın ardından sosyal paylaşım sitelerinde kadınlardan tepki yağmuru yaşandı. Kadınlar, kahkaha atarken çekilmiş fotoğraflarını paylaşarak Arınç’ın açıklamalarını protesto etti.

 

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Bunu da Kontrol Et
Kapalı
Başa dön tuşu