Güncel

ANTALYA | Ev ve sezonluk sera işçisi kadınlara pandemiyi sorduk

“Pandemiyi kadınlar konuşuyor, patrarkanın maskesi düşüyor: Pandemiyi bir de bana sor” dedik ve kampanyamızın başladığı Temmuz ayından itibaren biz de Antalya’da kadınlara pandemiyi sormaya başladık. Çok heyecanlıydık bu çalışmalar sırasında, çünkü kadın mücadelesine dokunuyor, kadın mücadelesi biz oluyorduk.
Antalya’da ev işçisi ve sezonluk sera işçisi kadınlarla buluşarak kampanyamızı anlattık, onlarla sohbet etmek istediğimizi belirttik.

Böyle bir konuda sohbet etmekten memnun olduklarını söyleyen kadınlar da en az bizim kadar heyecanlıydılar. Kadınlar bu süreçte kendilerini çok yalnız hissettiklerini, zaten görünmeyen/kıymet verilmeyen emeklerinin bu süreçte hem daha yoğun kullanıldığını hem de görülmemeye devam edildiğini anlattılar. Çalışma koşullarının ağırlığından bahsettiler.
Kadınlarla buluşmamızda hepimize iyi gelen bir yan da, çoğumuzun birbirimizi tanımıyor olsak da böylesi bir sohbet için bir araya gelmek ve ortaklaşan sorunlarımızı konuşmak oldu.

Bu buluşmaları başlangıç olarak kestik ve ilerleyen günlerde yeniden bir araya gelerek daha ayrıntılı sohbetler etme ve pandemiyi, “normalleşmeyi” konuşmayı önümüze koyduk.

ANTALYA YENİ DEMOKRAT KADIN

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Bunu da Kontrol Et
Kapalı
Başa dön tuşu