Güncel

Ankara ve İstanbul’da 8 Mart toplantıları gerçekleştirdik

8 Mart’a hazırlık çalışmalarına başlayan Yeni Demokrat Kadınlar, Ankara ve İstanbul’da toplantılarını gerçekleştirdiler.

ANKARA

Ankara YDK olarak bir araya geldik ve sürecimizi planladık. Ankara’da pandemi sürecinde yoksulluk ile mücadelede en fazla öne çıkan, sömürünün en boyutlu haline maruz bırakılan kadınlar ile dayanışmanın, 8 Mart’ı daha anlamlı kılacağı gerçeğiyle hareket etmeyi ve 2 haftalık süreçte bu görüşmelere yoğunlaşmayı kararlaştırdık.

Ankara yerelinde yaşanan en büyük problemlerden olan kafe, bar ve restoranların kapatılmasına dair konuştuk ve bu sektörde yer alan kadın emekçilerle görüşmeler yapmak üzerinde hemfikir olduk. Ayrıca yine pandemi sürecinde en yoğun sömürü, şiddet ve hak gaspına uğrayan kesim olan sağlık çalışanı kadınlar ile de çeşitli kadın buluşmaları yapılması yönünde hemfikir olundu.

Ankara yerelindeki 8 Mart çalışmalarına son iki hafta kala yoğun bir önem ve emek ile başlayarak 8 Mart günü ise alanları, meydanları doldurarak kadın isyanımızı yayacağız.

İSTANBUL

8 Mart çalışmaları kapsamında, pandemi sürecinde gerçekleştirdiğimiz “Pandemiyi Bir de Bana Sor” kampanyamız sırasında ziyaret ettiğimiz kadınlarla yeniden buluşmayı önümüze koyduk. Ev ziyaretlerine yoğunlaşacağımız bu süreçte işçi direnişlerini gündemleştirme ve emek gündemli buluşmalar yapmak gibi yönelimler önümüze koyduk.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Bunu da Kontrol Et
Kapalı
Başa dön tuşu