Güncel

Amed’de Elif için eylem

Amed: Amed Kadın Dayanışması dün (8 Ekim) günü AZC Plaza’nın önünde Elif Kaya şahsında tüm Gezi tutsağı kadınlar için ve Gülsuyu’nda gözaltılara yönelik basın açıklaması gerçekleştirdi.

Bugün görülecek dava öncesinde yapılan basın açıklamasında, “20 Haziran’da Gündoğdu Meydanı’nda yaka paça gözaltına alınan ve Şakran Hapishanesi’ne girişi sırasında gardiyanların çıplak arama işkencesine maruz bırakılan Elif, art arda aldığı görüş cezalarına rağmen tacize sessiz kalmamıştır” denildi.

 

“Cinsel işkence bizi yıldıramaz”

Elif’in çıplak aramayı yapanların yargılanması için açtığı dava örtbas edilerek son bulurken; 9 Ekim’de görülecek olan disiplin cezasına ilişkin dava hala devam etmektedir” diye dava sürecine dair bilgi verilen açıklamada “Kadın bedenine yönelen bu işkence, devletin tarihinde bir ilk değildir. Gözaltı ve tutuklamalarda taciz ve tecavüzler bizi yıldıramaz” vurgusu yapıldı.

 

Gülsuyu operasyonu protesto edildi

Basın açıklamasının ardından Özgür Gelecek okurları ve ESP Gülsuyu Mahallesi’nde olan operasyonlara karşı açıklama yaptı.

Özgür Gelecek okurunun yaptığı açıklamada devletin çeteler eliyle Gülsuyu halkını sindirmek isteyip yeterli olamadığı noktada doğrudan halka, devrimcilere saldırdığı; Gülsuyu halkının geçmişte de bu saldırılara onlarca kez tanık olduğu ve devrimcilerle omuz omuza mücadele verdiği, kimliğine, kültürüne, mahallesine sahip çıktığı; baskıların halkı ve devrimcileri yıldırmayacağı vurgusunda bulunuldu.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Bunu da Kontrol Et
Kapalı
Başa dön tuşu