Güncel

Alevi kadınlardan özür çağrısı

HDP ve HDK’li Alevi kadınlar, Nurtepe’de 29 Temmuz’da Özgür Demokratik Alevi Derneği tarafından HDP’nin Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş için kurulan standa Halk Cephesi tarafından yapılan saldırıyı ve ardından yaşananları kınamak amacıyla HDP İstanbul il binasında basın toplantısı düzenledi.
Basın toplantısında konuşan HDP Kadın Komisyonu üyesi Hacer Elçi, standa saldıranları özür dilemeye çağırdı. Elçi, Alevi kadınlar olarak saldırıyı asla kabul etmeyeceklerini belirterek, inançları gereği herkesin özgürce siyaset yapmasını temel ilkeleri saydıklarını belirterek “Okmeydanı, Gazi, Sarıgazi ve Nurtepe’de halka dönük saldırıları kabul edilemez buluyoruz. Mahallelerimizde kendilerine yaşam imkanları bulanların halka en büyük borcu kurum ve yayınlarına saygı duymaktır. Bu mahallelere sadece faşistler giremez. Demokrasi mücadelesi veren her kesime kapımız açıktır” dedi.
Elçi son olarak, “Biz Alevi kadınlar diyoruz ki; tüm Alevi kurumları ve yayınları bizim için çok değerlidir. Zülfikar’ı ateşe atanlar, ÖDAD standına saldıranlar, halkın parasıyla yakılan seçim bildirilerini yakanlar bu halktan ve kadınlardan özür dilemelidir” diye konuştu.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu