Güncel

Adamlık sizin, madamlık bizim olsun!

Gün geçmiyor ki Tayyip ve kabilesi cinsiyetçi veya nefret söylemleriyle gündeme gelmesin. Her geçen gün çıtayı yükselten bu zatlar erk düzenin hastalıklı kafasını her gün üretip beslerken biz kadınlar ve LGBTİ+lar ise içimizden birini daha kurban veriyoruz.

 

Bilal’e anlatır gibi…

Size öyle bir ülke anlatayım ki… Gerçi anlatmaya ne hacet her gün karşılaştığımız haberlerde bizlere gerçekleri Bilal’e anlatır gibi anlatan olaylarla karşılaşıyoruz. Yine de hafıza tazelemek adına sizlere birkaç örnek vereyim. Özgecan’dan mı başlayayım yoksa 9-13 yaşında çocuklardan, 3.5 yaşında ve hatta 9 aylık bebeklerden mi başlayayım? Yoksa Ensar Vakfı’ndaki 45 çocuktan mı? Kocası, sevgilisi, eski kocası, eski sevgilisi, abisi veya babası tarafından katledilen kadınlardan mı yoksa?

Bütün bu insanların tecavüzcüleri, katilleri olan adamlar (erkekler) gibi mi ölmek yoksa bedeni 1 hafta sokakta kalan ama onurundan, değerlerinden vazgeçmeyen Taybet Ana gibi mi? Yoksa halkı, dili, kültürü için silah çatarak ölümsüzleşen ve faşist TC devletinin askerleri tarafından çıplak bedeni teşhir edilen Ekin Wan gibi mi? T. Kürdistanı’nda kentleri yakan yıkan, insanları evlerinde sokaklarında katleden, “adamlar” gibi mi ölmek yoksa TOMA’ların önünde bedenleriyle duvar ören analar gibi, evine baskına gelen çeteci polislerin kurşunlarıyla katledilen Dilek Doğan, Günay Özarslan gibi mi?

 

Kesinlikle birer madam gibi öldüler

Hangisinin adam hangisinin madam (kadın) gibi olduğunu söyleyecek olursak evet Taybet ana, Ekin Wan, TOMA’lara göğüs gererek direnen analar gibi ya da nefret suçuna kurban verdiğimiz yakılarak katledilen Hande Kader gibi ölenler kesinlikle adam gibi ölmediler! Onlar insanca yaşamak ve ölmek için uğraşırken “adamların” katline uğradılar ve kesinlikle birer madam gibi öldüler. Çocuk yaşta evlendirildikten sonra yine çocuk yaşında doğurduktan sonra ölen 15 yaşındaki kız çocuğu da madam gibi öldü mesela. Sen öyle ölebilir misin Tayyip?

 

Madamlar olarak diyoruz ki…

Tüm cinsiyetçi söylemlerinize karşı bizler ne daha önce yerlere göklere sığdıramazken 15 Temmuz gecesi erlere işkence yapan, kafasını kesen çetecilerin gibi ne de her gün meydanlarda “idam isteriz” diye kana doymamışlıklarını vurgulayan seçmenlerin/adamların gibi ölmek istemiyoruz. Zaten işte tam da bu yüzden “adamlık sizin madamlık bizim olsun” diyoruz!

 

(Bir YDK’lı)

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu