Güncel

#8MartaDoğru 25 Şubat Cumartesi farklı saatlerde farklı ilçelerde sokaklardayız; eylem zinciri yapıyoruz!

Yeni Demokrat Kadın olarak bizimde örgütleyicisi olduğumuz “Tek başına olmaz #hayır, 8 Mart’a Doğru Kadınlar Birlikte Güçlü Kampanya Grubu”nun 25 Şubat’ta şehirler ve ilçeler arasında farklı zaman dilimlerinde, farklı sokaklarda eylem zinciri oluşturarak Kadıköy Süreyya Operası önünde saat 18.00’de buluşma çağrısı var! Işığını, coşkunu, isyanını al gel!

#8MartaDoğru 25 Şubat Cumartesi günü KADINLAR BİRLİKTE GÜÇLÜ demek için kadından kadına sözümüzü taşıyoruz, eylemdeyiz!
Tüm dünyada kadınların “bir kişi daha eksilmeyeceğiz” diyerek 8 Mart için uluslararası grev çağrısı yaptığı bugünlerde bizler de bu uluslararası çağrıya ses vermeye, biz kadınlar birlikte güçlüyüz demeye çağırıyoruz. 14 Şubat’ta Beşiktaş’ı #KadınlarBirlikteGüçlü sözüyle ışıklandırarak, Eşitsiz Aşka ve #EşitsizHayataHayır diyerek çıktığımız bu yola 25 Şubat’ta da hayatımızı dar edenlere #hayır’larımızla ses çıkararak devam edeceğiz.

Gelin hep beraber, bir kişi daha eksilmemek adına, “Tek başına olmaz, #hayır; #8MartaD oğru Kadınlar Birlikte Güçlü” diyelim; kadından kadına, ilçeden ilçeye, şehirden şehre sözümüzü taşıdığımız bir eylemde 25 Şubat Cumartesi günü buluşalım!
Tek başına olmaz, #hayır – sen de gel! Çünkü hele #8MartaDoğru giderken çok iyi biliyoruz ki kadınlar savaşa karşı, her gün ihraçlarla işinden edilmeye karşı, erkek şiddetine karşı, her gün bir yenisi yaşanan kadın cinayetlerine karşı, kadın düşmanı politikalara karşı, tacize, tecavüze, cinsel istismara karşı, tehdit üzerine gelecek kurmaya çalışanlara karşı ve #hayırlarımızı hep duymazdan gelenlere karşı tek başına değil, birlikte güçlü!


Bu gücü hissetmek, bu güçle iyi olmak için #8MartaDoğru 25 Şubat Cumartesi farklı saatlerde farklı ilçelerde sokaklardayız; eylem zinciri yapıyoruz! Akşam saat 18.00’de de hep birlikte Kadıköy’de Süreyya Operası önünde buluşuyoruz! Eyleme dair paylaşımlarımızı #8MartaDoğru hashtagiyle yapıyoruz. Işığını, coşkunu, isyanını al gel!

*Farklı ilçelerin ve illerin eylem yer/saatleri sonra duyurulacak*

 

Tek başına olmaz #hayır, 8 Mart’a Doğru Kadınlar Birlikte Güçlü Kampanya Grubu

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu