Güncel

8 Mart saldırısına suç duyurusu

8mart suç duyurusuİstanbul: 10 Mart günü Kadıköy’de gerçekleşen ve on bini aşkın kadının katıldığı 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü mitinginin ardından Deniz Otel’in, Haydarpaşa Numune’nin önünde ve Salı Pazarı’nda bekleyen araçlarına giden kadınlara Bursaspor taraftarı olduğunu iddia eden ırkçı-faşist bir grup tarafından saldırı gerçekleştirilmişti.

Türkiye Türklerindir” şeklinde gerici, faşist söylemlelrle kitleye saldıran grup; 1 kişi bıçaklanıp, 2’sinin durumu ağır olmak üzere darp edilmiş ve toplamda 10 kişi yaranmıştı. Miting alanında “güvenlik” için geldikleri iddia eden ve kadınların mitinginin etrafına yığılan yüzlerce polis alanda olmasına rağmen olayı görmemezlikten gelmiş ve saldırganları korumaya almıştı.

Kadınlardan suç duyurusu

Bugün (4 Nisan) Çağlayan Adliyesi’nde buluşan İstanbul 8 Mart Kadın Platformu üyesi Miting Tertip Komitesi üyeleri saldırganlar ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü hakkında suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusunun ardından adliye önünde bir açıklama yapan kadınlar saldırılara sessiz kalmayacakları ve bu olayın takipçisi olacaklarını vurguladılar.

Tertip Komitesi’nden Emekli-Sen üyesi Rahime İldemir Bayrak tarafından yapılan açıklamada “Kadıköy’de yaşanan saldırıdan sorumlu olan tek başına Bursaspor’lu taraftarlar değil ,aynı zamanda yaşananlara göz yuman polis teşkilatıdır da. Bu sebeble kadın arkadaşlarımıza vahşice saldıranlar ve buna göz yumanlar haklarında suç duyurusunda bulunuyoruz” denildi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu