Güncel

“27 Haziran’da kadın cinayetlerine karşı eyleme”

H. Merkezi: Muğla’da katledilen Cansu Kaya için kadınlar sokağa çıktı. Muğla Sınırsızlık Meydanı’nda bir araya gelen kadınlar herkesi 27 Haziran’da eyleme çağırdı,

Karya Kadın Derneği, Emek Benim Derneği, Kent Konseyi Kadın Meclisi, KESK Kadın Meclisi, Ev Eksenli Çalışanlar Sendikası, Tez Koop İş Sendikası,CKD, ÇYDD Muğla Şubesi, Birleşik Haziran Hareketi, HDP Muğla Kadın Meclisi, CHP İlçe Kadın Kolları, meydanda bir basın açıklaması yaparak “Bir kişi daha eksilmeyeceğiz” dedi.

 

“Kendi adaletimizi kurana kadar…”

27 Haziran’da tüm Türkiye’den kadınları Muğla-Dalyan’a çağıran kadınlar açıklamanın ardından oturma eylemi yaptı. Burada yapılan basın açıklamasında “Daha Özgecan’nın mahkemesinde arsızca ifade verenlerin kanımızı donduran ifadeleri ile kendimize gelememişken üst üstte gelen kadın cinayetleri ile sarsılıyoruz” dedi.

Büyük mücadeleler sonucunda kazandığımız haklarımızdan vazgeçmeyeceğiz” diyen kadınlar, “Yeryüzü kadın ve erkeğin eşit ve özgürce, yan yana yürüyeceği aydınlık bir yola kavuşuncaya kadar sokaktayız, yasta değil, isyandayız! Kendi adaletimizi kuruncaya kadar mücadeleye devam edeceğiz” vurgusunu yaptılar.

Açıklama 27 Haziran çağrısı ile son buldu.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Bunu da Kontrol Et
Kapalı
Başa dön tuşu