Güncel

25 Kasım’a hazırlık için Gülsuyu’ndaydık

Yeni Demokrat Kadınlar olarak 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Günü kapsamında başladığımız çalışmalar kapsamında 2. toplantımızı Gülsuyu’nda gerçekleştirdik. Bugün (9 Kasım) sabah saatlerinde Nurettin Sözen Parkı’nda buluşarak bir kadın kahvaltısı düzenledik. Neşeli bir kahvaltının ardından halayımızı da eksik etmeden toplantımıza başladık.

Toplantının ilk gündemi, 2 Kasım’da Okmeydanı’nda yaptığımız toplantıda kurduğumuz İstanbul Komisyonu’nun kendi içerisinde yaptığı toplantının aktarımı oldu. Bu aktarımla birlikte 25 Kasım çalışmalarımızı tartışmaya başladık. Bu süreçte YDK olarak bizim de aralarında bulunduğumuz çeşitli kadın kurumlarının Pirsûs sınırında ve Ankara’da gerçekleştirmeyi planladığı mitinglere katılımı konuştuk. Mitinglerin ayrıntılarının henüz belli olmaması nedeniyle somut bir planlama yapamasak da, iletişimimizi güçlü tutup bilgiler netleştiğinde hızlıca toparlanma konusunda karar aldık.

 

Gülsuyu’nda Kadın Festivali düzenliyoruz

Diğer gündemimiz kendi özgün çalışmalarımız oldu. İlk olarak Gülsuyu’nda 22 Kasım Cumartesi günü gerçekleştirmeyi planladığımız Kadın Festivali hazırlıklarını konuştuk.

Pankart, afiş ve el ilanlarının hazırlandığı festival için önümüzde 2 hafta gibi bir süreç olduğu ve bu iki haftayı kitle çalışmasıyla nasıl geçireceğimizi konuştuk. Gülsuyu’ndaki bu çalışma ile asıl hedefimizin burada daha istikrarlı bir kadın çalışmasının startını vermek olduğunu aktardık.

Sarıgazi’de tiyatro ve kadın toplantısı ile 1 Mayıs Mahallesi’nde bir kadın etkinliği düzenlemek üzerine yaptığımız tartışmalarda bu çalışmaların ayrıntılandırılmasını, yerelde bulunan ama toplantıya katılamayan kadın arkadaşların da katıldığı platformlarda tartışılmasına karar verdik.

Önümüzdeki süreçte Devrimci Demokratik Sendikal Birlik (DDSB) tarafından asgari ücret konusu ile ilgili önümüzdeki süreçte başlatılacak olan kampanya içerisinde çalışmalarımızın olduğu bazı semtlerde birlikte faaliyet yürütme ve kadınlarla etkinlikler yapma konusunda yönelim koyduğumuz toplantımızın ardından Gülsuyu Gülensu Güzelleştirme Derneği tarafından gerçekleştirilen Aşure Günü’ne katıldık.

 

İstanbul Yeni Demokrat Kadın

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu