Güncel

19 kadının katili yalnızca DAİŞ değil!

AKP son günlerde DAİŞ’i taaa 2013’te “terör listesine” aldığının altını çizerek, “zaten biz onlara herkeslerden önce terörist demiştik kiii” havası yaratmaya çalışsalar da insanlar bunu yutmuyor!

Ne de olsa AKP’nin “onlara terörist demeyelim, onlar öfkeli çocuklar” sözleri kulaklarımızda çınlıyor. Hem de DAİŞ’in Ortadoğu’da katlettiği ve pazarladığı onlarca kadın ve çocuğun sesli-sessiz çığlıkları arasında…

Neyse!

Asıl konuya gelirsek, The Independent’ın haberine göre KDP Musul Sorumlusu Said Memuzini (ki Şengal’de katledilen ve “seks kölesi” olarak satılan on binlerce Şengalli kadın ve çocuğun faillerinden olurlar kendileri…) 1 ve 2 Ağustos’ta IŞİD’in Musul’da öldürdüğü 19 kadının “seks cihadına” karşı koyduğunu ve bu nedenle katledildiğini söylemiş. (“Seks cihadı” şeklindeki mide bulandırıcı kavramın tartışması bir kenarda dursun, öncelikle bu 19 kadının aziz anıları önünde saygıyla eğilmek gerektiğini belirtelim.)

Birkaç gün önce de Birleşmiş Milletler yetkilisi Zeynep Bangura, DAİŞ’in pazarda sattığı küçük kız çocukları için ‘fiyat listesi‘ hazırladığını söylemişti.

Tüm bu uygulamalarda AKP/TC ve KDP’nin payı en az DAİŞ kadar değil mi?

DAİŞ’i lanetlerken sakın bunları gözden kaçırmayalım. Yoksa başta 19 kadın olmak üzere bütün katledilenlere ihanet etmiş oluruz.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu