Güncel

YJA STAR: Saniye Encü yoldaşımız kaza sonucu yaşamını yitirdi

 

saniye encuYJA STAR Anakarargah komutanlığı, YJA STAR gerillası Zilan Human Evrensel kod adlı Saniye Encü’nün 25 Şubat’ta Medya Savunma Alanları’nda yaşadığı talihsiz bir kaza sonucu yaşamını yitirdiğini açıkladı.

“Değerli direnişçi halkımız, sizin de bildiğiniz üzere Kürdistan halk devrimi birçok bedel ödeyerek bugünlere geldi” diyen YJA STAR Anakarargah komutanlığı, Zilan Human Evrensel kod adlı Saniye Encü’nün 25 Şubat’ta Medya Savunma Alanları’nda yaşadığı bir kaza sonucu hayatını kaybettiğini belirtti.

Encü’nün gerilla saflarına katıldığı ilk günden yaşamını yitirdiği ana kadar büyük bir fedakarlık ruhu ile mücadele ettiği belirtilen açıklamada şöyle dendi: “Zilan yoldaşımız da bir Kürt kızı ve Roboskili bir kadın olarak gerilla saflarına katıldığı günden şehit düştüğü dakikaya kadar büyük bir fedakarlık ve fedai ruhuyla bu özgürlük davasında yerini alarak Önderlik çizgisinin yılmaz bir takipçisi olmuştur. Zilan yoldaşımız büyük bir kararlılıkla tüm alanlarda büyük bir adanmışlıkla güçlü bir mücadele yürüterek kadının direnişçiliğini, özgürlük sevdasını yaşatmayı bilmiştir.

İnanıyoruz ki Kürt halkı ve Roboskili analarımız Zilan yoldaşın anısını 2013 Newroz’unun büyük direniş ruhu kılacaklardır. Zilan yoldaşın arkadaşları olarak istem ve özgürlük hayallerine sahip çıkarak yolunun takipçisi olacağımızı belirtiyor, anısı önünde saygıyla eğiliyoruz.”

Kaynak: www.yja-star.com

yja

 

Kod adı: Zilan Human Evrensel

Adı soyadı: Saniye Encü

Doğum yeri: Şırnak

Anne-baba adı: Hacer-Abdullah

Şahadet tarihi ve yeri: 25 Şubat 2013 Medya Savunma Alanları


 

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu